Відшкодування витрат на відрядження волонтерам

Інші запитання

Відповідно до ст. 11 Закону України "Про волонтерську діяльність", при відшкодуванні витрат на відрядження та інших витрат, пов'язаних зі впровадженням волонтерської діяльності, відшкодування цих витрат не є доходом волонтера та не є базою для оподаткування податком на доходи фізичної особи та єдиним соціальним внеском. Однак, згідгно ПКУ - це є додатковим благом для волонтера, оскільки він не пребуває з фондом у трудових відносинах, і відповідно ми повинні спалатити ПДФО за всі витрати, що відшкодували волонтеру. Чи правильно платити такий податок, якщо спеціальним законом волонтери звільнені від його сплати?

05 березня 2015 року були внесені зміни до Закону України "Про волонтерську діяльність". Зокрема, частину 2 ст. 11 Закону доповнили положенням, яке передбачає, що витрати на відрядження не є доходом волонтера та звільняються від оподаткування податком на доходи фізичних осіб та єдиним соціальним внеском.

В той самий час, відповідні положення Податкового кодексу України ("ПКУ") не були змінені. Як наслідок, виникла колізія між Законом України "Про волонтерську діяльність" та ПКУ.

Стаття 5 Податкового кодексу України встановлено, що у разі якщо положення інших актів суперечать положенням Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються положення Кодексу.

Перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) доходу встановлений Податковим кодексом. Враховуючи те, що волонтери не перебувають із фондом у трудових відносинах, відповідно до положень Податкового кодексу, такі відшкодування будуть додатковим благом волонтера та підлягатимуть оподаткуванню ПДФО.

Таким чином, на сьогоднішній день практичної можливості застосовувати переваги, встановлені ст. 11 Закону України "Про волонтерську діяльність" немає. Для їх подальшого використання необхідно ініціювати внесення змін до Податкового кодексу України.

 

 

Інші запитання по темі

Договір із волонтером

Чи потрібно у волонтерському договорі зазначати паспортні дані або ІПН волонтера, та чи потрібно додавати до договору копію паспорта та ІПН? Чи правда, що зараз зовсім не обов'язкові волонтерські договори, якщо...

Переглянути
На головну