Договір із волонтером

Інші запитання

Чи потрібно у волонтерському договорі зазначати паспортні дані або ІПН волонтера, та чи потрібно додавати до договору копію паспорта та ІПН? Чи правда, що зараз зовсім не обов'язкові волонтерські договори, якщо немає грошових витрат?

Згідно зі ст.ст. 5 і 7 Закону України "Про волонтерську діяльність" (далі - Закон) провадження волонтерської діяльності можливо як з укладенням договору про провадження волонтерської діяльності, так і без такого укладення.

Згідно ст. 9 Закону укладення згаданого договору є обов'язковим лише при провадженні діяльності, передбаченої абзацами 7 і 8 частини 3 ст. 1 Закону (проведення масових заходів, ліквідація наслідків техногенних та природних катастроф), а також за бажанням волонтера або його законного представника, якщо вік волонтера від 14 до 18 років. Також договір має бути укладений в разі, якщо передбачається відшкодування певних витрат волонтера (на проїзд, проживання тощо) згідно ст. 11 Закону.

Для встановлення сторони договору (волонтера), його правоздатності та дієздатності, громадянства (оскільки ст. ст. 5 і 7 Закону передбачають певні обмеження для волонтерської діяльності іноземців та осіб без громадянства) рекомендується перевіряти паспортні документи волонтера та вказувати їх реквізити в договорі. Оскільки на підставі договору з волонтером можуть виникати певні грошові відносини (відшкодування збитків, витрат), які згідно Податкового кодексу України можуть створити оподатковуваний дохід фізичної особи для волонтера, також рекомендується перевіряти і вказувати в договорі реєстраційний номер облікової картки (РНОК) платника податку волонтера або його паспортні дані, в разі відсутності РНОК у зв'язку з релігійними переконаннями (п.п. 70.12 та 70.13 Податкового кодексу України). 

Те саме стосується отримання копій паспорту та коду.

Це краща практика, яка хоч і не у всіх випадках вимагається законом, але дозволяє уникнути можливих проблем під час виникнення спорів за договором, податкових перевірок тощо.

 

Інші запитання по темі

Відшкодування витрат на відрядження волонтерам

Відповідно до ст. 11 Закону України "Про волонтерську діяльність", при відшкодуванні витрат на відрядження та інших витрат, пов'язаних зі впровадженням волонтерської діяльності, відшкодування цих витрат не є доходом...

Переглянути
На головну