Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Звітність при наданні допомоги особам у вигляді електронних ваучерів

21 березеня 2018, 16:13 до роздiлу

Svetlana Ryazantseva

Добрый день!

Мы предоставляем людям помощь в виде электронных ваучеров на покупку в магазинах.

Должны ли мы показывать наших бенефициаров в 1-ДФ (это не деньги, а бонусы на покупку. То есть что-то среднее между выдачей продуктов и выдачей денег). Есть ли риск, что налоговая потребует с них оплату налогов ?

Также, поскольку в большинстве случаев мы переводим деньги не сразу бенефициарам, а магазинам, то ФЛП магазинов нам тоже по идее нужно указывать. Не является ли это дублированием так как это одни и те же средства, указанные 2 раза).

Спасибо.

Відповідь

Лариса Фещенко

21 березеня 2018, 16:13

Добрий день!

Допомога  фізичним особам у вигляді електронних ваучерів на придбання товарів в магазинах підлягає  відображенню в податковому розрахунку за формою 1-ДФ податковим агентом, що її виплачує, із зазначенням ідентифікаційних номерів  осіб, які безпосередньо отримали таку допомогу, тобто кінцевих бенефіціарів.

Порядок оподаткування благодійної допомоги та надання пільг з  ПДФО передбачено  ст. ст. 165, 170 Податкового Кодексу України (ПКУ), розглядається у кожному конкретному випадку і залежить, зокрема,  від категорій осіб, яким така допомога надається, розмірів допомоги, виду товарів, які придбаваються за ваучери тощо.

Окремо податковим агентом у формі 1-ДФ відображаються суми виплачених доходів фізичним особам-підприємцям за ознакою доходу 157 «Дохід, виплачений самозайнятій особі».      

Згідно до п. 177.8.  ПКУ під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, податковий агент, що нараховує (виплачуює) такий дохід, не утримує податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності.

Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця.

При цьому слід також мати на увазі,  що згідно до п.п. 38.9  підрозділу 10 Перехідних положень ПКУ під час нарахування (виплати) фізичним особам - підприємцям, місцезнаходженням або місцем проживання яких є тимчасово окупована територія (незалежно від системи оподаткування), доходу від здійснення ними підприємницької діяльності податковий агент, що нараховує (виплачує) такий дохід, зобов'язаний утримати податок на доходи у джерела виплати.

Останні запитання в цьому розділу

Відображення нарахувань по невикористаним відпусткам у звітності

Доброго дня! з 2019 року неприбуткова організація подала повний комплект фінансової звітності у звязку з віднесенням її до середніх підприємств. Відповідно при складанні такої звітності довелось провести нарахування...

Переглянути

Звітність БО

Які звіти і з якою періодичністтю здає благодійний фонд школи?

Переглянути

Відображення повернення надмірно сплачених коштів у звіті БО

Доброго дня! готуємо фінансовий звіт. БО отримувала Дохід лише у вигляді благодійної фінансової допомоги. Але було 2 платежі - повернення надмірно сплаченої зарплати та 1 платіж - повернення надмірно сплаченого...

Переглянути

Подання звіту 1ДФ у разі видачі благодійної допомоги

Добрый день. Возник вопрос. Благотворительный фонд передал нам (Громадська организация) по акту приема-передачи продукты для наших подопечных. Для передачи этих продуктов мы писали письмо в фонд и список подопечных....

Переглянути

Відображення членських внесків у Звіті неприбуткової організації

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, ми громадська організація. Єдине джерело надходжень - членські внески. Витрати- РКО та оплата комун. послуг. Чи вважати членські внески - цільовим фінансуванням (рах. 48) чи відносити на...

Переглянути