Звітність при наданні допомоги особам у вигляді електронних ваучерів

21 березеня 2018, 16:13 до роздiлу

Svetlana Ryazantseva

Добрый день!

Мы предоставляем людям помощь в виде электронных ваучеров на покупку в магазинах.

Должны ли мы показывать наших бенефициаров в 1-ДФ (это не деньги, а бонусы на покупку. То есть что-то среднее между выдачей продуктов и выдачей денег). Есть ли риск, что налоговая потребует с них оплату налогов ?

Также, поскольку в большинстве случаев мы переводим деньги не сразу бенефициарам, а магазинам, то ФЛП магазинов нам тоже по идее нужно указывать. Не является ли это дублированием так как это одни и те же средства, указанные 2 раза).

Спасибо.

Відповідь

Лариса Фещенко

21 березеня 2018, 16:13

Добрий день!

Допомога  фізичним особам у вигляді електронних ваучерів на придбання товарів в магазинах підлягає  відображенню в податковому розрахунку за формою 1-ДФ податковим агентом, що її виплачує, із зазначенням ідентифікаційних номерів  осіб, які безпосередньо отримали таку допомогу, тобто кінцевих бенефіціарів.

Порядок оподаткування благодійної допомоги та надання пільг з  ПДФО передбачено  ст. ст. 165, 170 Податкового Кодексу України (ПКУ), розглядається у кожному конкретному випадку і залежить, зокрема,  від категорій осіб, яким така допомога надається, розмірів допомоги, виду товарів, які придбаваються за ваучери тощо.

Окремо податковим агентом у формі 1-ДФ відображаються суми виплачених доходів фізичним особам-підприємцям за ознакою доходу 157 «Дохід, виплачений самозайнятій особі».      

Згідно до п. 177.8.  ПКУ під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, податковий агент, що нараховує (виплачуює) такий дохід, не утримує податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності.

Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця.

При цьому слід також мати на увазі,  що згідно до п.п. 38.9  підрозділу 10 Перехідних положень ПКУ під час нарахування (виплати) фізичним особам - підприємцям, місцезнаходженням або місцем проживання яких є тимчасово окупована територія (незалежно від системи оподаткування), доходу від здійснення ними підприємницької діяльності податковий агент, що нараховує (виплачує) такий дохід, зобов'язаний утримати податок на доходи у джерела виплати.

Останні запитання в цьому розділу

Звітність БО (БФ)

Доброго дня. Який звіт подає Благодійна організація (Благодійний Фонд) до органів ДПС, якщо в одному з кварталів була оплата послуг по благоустрою земельної ділянки комунальному підприємству (юридичній особі)?

Переглянути

Податкова звітність БО БФ

Добрый день! БО БФ один учредитель, он же выполняет функции директора, в течении года выдавалась помощь волонтерам на их карты для оплат лечения животных в вет. клиниках. Нужно ли сдавать отчеты по этим людям НДФЛ? 

Переглянути

Правильне відображення ресурсів в натуральній формі у звітності ГО

Ми проводимо проєкт і залучаємо багато ресурсів, які передаються у проєкт без прямого переведення коштів на рахунок організації. Як готувати звіти річні по таким позиціям, коли кошти за поліграфію не оплачувались на...

Переглянути

Порядок подачі БО повідомлення 20-ОПП

Доброго дня , в першу чергу хочу вам подякувати за інформаційну підтримку яку Ви надає неприбутковим організаціям і прошу у вас роз'яснення стосовно чи потрібно Благодійному фонду (неприбутковій організації )...

Переглянути

Порядок організації діяльності новостворенного БФ

Добрий день, новостворений БФ( допомога тваринам, притулкам для тварин). Неприбуткових організація. Є два засновники, найманих працівників немає. Яку звітність потрібно здавати і коли? Якщо буде прийнято на роботу...

Переглянути