Заповнення звіту про використання доходів (прибутків) БО

28 лютого 2018, 15:16 до роздiлу

Татьяна Вишняк

Доброго дня!

Запитання стосовно заповнення розділу 3 додатка ГД до Звіту про використання доходів(прибутків) неприбуткової організації.

Міжнародний благодійний фонд отримує гуманітарні вантажі від іноземних донорів. Як правильно заповнювати розділ 3 "розподілено гуманітарну допомогу" додатку ГД до звіту?

Чи потрібно вказувати кожного набувача та накладні з усіма реквізитами?

Якщо один і той же набувач повторюється, то вказувати одним рядком чи різними?

Як вказувати акти передачі набувачам фізичним особам?

Дякую

Відповідь

Лариса Фещенко

28 лютого 2018, 15:16

Добрий день!

Додаток ГД "Інформація щодо операцій з гуманітарною допомогою" до Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (дал­­­і - Звіт)  подається неприбутковими організаціями в обов’язковому порядку при здійсненні операцій з гуманітарною допомогою.

Порядком заповнення Звіту, оприлюдненим на офіційному сайті Державної фіскальної служби України 16.11.2017р., не передбачено конкретних вимог щодо заповнення Додатка ГД до Звіту, зокрема,  розділу ІІІ щодо розподілу гуманітарної допомоги. 

При цьому у Порядку наголошено, що кожний конкретний випадок щодо відображення доходів і витрат у Звіті, який стосується особливостей діяльності неприбуткової організації в залежності від закону, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації, потребує аналізу договорів та первинних документів, тому для отримання більш детальної відповіді  запропоновано  звертатись до контролюючого органу для отримання індивідуальної податкової консультації в усній або у письмовій формі відповідно до ст. 52 Податкового Кодексу України з наданням усіх наявних копій документів.

Слід також мати на увазі, що  у Податковому Кодексі України (далі - ПКУ) не передбачено застосування відповідальності до платників податків у разі виявлення порушень, які не призвели до заниження податкових зобов’язань, а також не передбачено відповідальності  за арифметичної або методологічної помилки. 

Отже, для неприбуткових організацій  головним і принциповим є використання благодійної, в тому числі гуманітарної дпомоги за цільовим призначенням. 

Виходячи із указаних у  ІІІ розділі Додатку ГД обов"язкових для заповнення  реквізитів, інформація про розподілену  гуманітарну допомогу має надаватися по кожному набувачу із зазначенням  коду ЄДРПОУ, крім фізичних  осіб, по яких зазначається загальна кількість фізичних-осіб-набувачів, які отримали гуманітарну допомогу.  

Що стосується заповнення інформації про розподілену допомогу по кожному набувачу, якщо він повторюється, у одному або у декількох рядках ІІІ розділу Додатку, а також указання інформації про акти чи накладні про передачу допомоги набувачам-фізичним особам, то з метою надання повної інформації з деталізацією у розрізі набувачів за найменуваннями розподіленої допомоги  (транспортні засоби, товари, кошти, роботи, послуги ) та її кількості у різних одиницях виміру,  Ви можете скористатися  положеннями ст. 46 ПКУ і, у разі необхідності, подати до органів ДФСУ доповнення до податкової звітності,  складені за довільною формою з поясненням мотивів їх подання, які будуть вважатися невід"ємною частиною цієї звітності.  

Останні запитання в цьому розділу

Звітність БО (БФ)

Доброго дня. Який звіт подає Благодійна організація (Благодійний Фонд) до органів ДПС, якщо в одному з кварталів була оплата послуг по благоустрою земельної ділянки комунальному підприємству (юридичній особі)?

Переглянути

Податкова звітність БО БФ

Добрый день! БО БФ один учредитель, он же выполняет функции директора, в течении года выдавалась помощь волонтерам на их карты для оплат лечения животных в вет. клиниках. Нужно ли сдавать отчеты по этим людям НДФЛ? 

Переглянути

Правильне відображення ресурсів в натуральній формі у звітності ГО

Ми проводимо проєкт і залучаємо багато ресурсів, які передаються у проєкт без прямого переведення коштів на рахунок організації. Як готувати звіти річні по таким позиціям, коли кошти за поліграфію не оплачувались на...

Переглянути

Порядок подачі БО повідомлення 20-ОПП

Доброго дня , в першу чергу хочу вам подякувати за інформаційну підтримку яку Ви надає неприбутковим організаціям і прошу у вас роз'яснення стосовно чи потрібно Благодійному фонду (неприбутковій організації )...

Переглянути

Порядок організації діяльності новостворенного БФ

Добрий день, новостворений БФ( допомога тваринам, притулкам для тварин). Неприбуткових організація. Є два засновники, найманих працівників немає. Яку звітність потрібно здавати і коли? Якщо буде прийнято на роботу...

Переглянути