Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Заповнення звіту про використання доходів (прибутків) БО

28 лютого 2018, 15:16 до роздiлу

Татьяна Вишняк

Доброго дня!

Запитання стосовно заповнення розділу 3 додатка ГД до Звіту про використання доходів(прибутків) неприбуткової організації.

Міжнародний благодійний фонд отримує гуманітарні вантажі від іноземних донорів. Як правильно заповнювати розділ 3 "розподілено гуманітарну допомогу" додатку ГД до звіту?

Чи потрібно вказувати кожного набувача та накладні з усіма реквізитами?

Якщо один і той же набувач повторюється, то вказувати одним рядком чи різними?

Як вказувати акти передачі набувачам фізичним особам?

Дякую

Відповідь

Лариса Фещенко

28 лютого 2018, 15:16

Добрий день!

Додаток ГД "Інформація щодо операцій з гуманітарною допомогою" до Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (дал­­­і - Звіт)  подається неприбутковими організаціями в обов’язковому порядку при здійсненні операцій з гуманітарною допомогою.

Порядком заповнення Звіту, оприлюдненим на офіційному сайті Державної фіскальної служби України 16.11.2017р., не передбачено конкретних вимог щодо заповнення Додатка ГД до Звіту, зокрема,  розділу ІІІ щодо розподілу гуманітарної допомоги. 

При цьому у Порядку наголошено, що кожний конкретний випадок щодо відображення доходів і витрат у Звіті, який стосується особливостей діяльності неприбуткової організації в залежності від закону, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації, потребує аналізу договорів та первинних документів, тому для отримання більш детальної відповіді  запропоновано  звертатись до контролюючого органу для отримання індивідуальної податкової консультації в усній або у письмовій формі відповідно до ст. 52 Податкового Кодексу України з наданням усіх наявних копій документів.

Слід також мати на увазі, що  у Податковому Кодексі України (далі - ПКУ) не передбачено застосування відповідальності до платників податків у разі виявлення порушень, які не призвели до заниження податкових зобов’язань, а також не передбачено відповідальності  за арифметичної або методологічної помилки. 

Отже, для неприбуткових організацій  головним і принциповим є використання благодійної, в тому числі гуманітарної дпомоги за цільовим призначенням. 

Виходячи із указаних у  ІІІ розділі Додатку ГД обов"язкових для заповнення  реквізитів, інформація про розподілену  гуманітарну допомогу має надаватися по кожному набувачу із зазначенням  коду ЄДРПОУ, крім фізичних  осіб, по яких зазначається загальна кількість фізичних-осіб-набувачів, які отримали гуманітарну допомогу.  

Що стосується заповнення інформації про розподілену допомогу по кожному набувачу, якщо він повторюється, у одному або у декількох рядках ІІІ розділу Додатку, а також указання інформації про акти чи накладні про передачу допомоги набувачам-фізичним особам, то з метою надання повної інформації з деталізацією у розрізі набувачів за найменуваннями розподіленої допомоги  (транспортні засоби, товари, кошти, роботи, послуги ) та її кількості у різних одиницях виміру,  Ви можете скористатися  положеннями ст. 46 ПКУ і, у разі необхідності, подати до органів ДФСУ доповнення до податкової звітності,  складені за довільною формою з поясненням мотивів їх подання, які будуть вважатися невід"ємною частиною цієї звітності.  

Останні запитання в цьому розділу

Відображення нарахувань по невикористаним відпусткам у звітності

Доброго дня! з 2019 року неприбуткова організація подала повний комплект фінансової звітності у звязку з віднесенням її до середніх підприємств. Відповідно при складанні такої звітності довелось провести нарахування...

Переглянути

Звітність БО

Які звіти і з якою періодичністтю здає благодійний фонд школи?

Переглянути

Відображення повернення надмірно сплачених коштів у звіті БО

Доброго дня! готуємо фінансовий звіт. БО отримувала Дохід лише у вигляді благодійної фінансової допомоги. Але було 2 платежі - повернення надмірно сплаченої зарплати та 1 платіж - повернення надмірно сплаченого...

Переглянути

Подання звіту 1ДФ у разі видачі благодійної допомоги

Добрый день. Возник вопрос. Благотворительный фонд передал нам (Громадська организация) по акту приема-передачи продукты для наших подопечных. Для передачи этих продуктов мы писали письмо в фонд и список подопечных....

Переглянути

Відображення членських внесків у Звіті неприбуткової організації

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, ми громадська організація. Єдине джерело надходжень - членські внески. Витрати- РКО та оплата комун. послуг. Чи вважати членські внески - цільовим фінансуванням (рах. 48) чи відносити на...

Переглянути