Заповнення рядків 1 та 2 звіту неприбуткових організації у 2018 році

19 січня 2018, 15:31 до роздiлу

Kate Kate

Нова форма звіту неприбутковості Доброго дня, допоможіть, будь ласка, розібратися із заповненням нової форми звіту неприбуткових (від 28.04.17). А саме: 1) цільове фінансування (гранти) - віднести до рядку 1.7 чи 1.11? 2) добровільні пожертви і надання послуг організацією - 1.5, 1.7 чи 1.11 3) витрати по грантам і на статутну діяльність - рядок 2.3 чи 2.6? І хочу уточнити, рядки 1.5 і 2.3 - тільки для релігійних організацій чи для всіх? Буду дуже вдячна за підказки, із листів-роз"яснень ДФС чітких відповідей не знайшла

Відповідь

Лариса Фещенко

19 січня 2018, 15:31

Форма Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.06.2016 № 553 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 469) (далі – Звіт), передбачає, зокрема, заповнення лише тих показників, які відображають особливості діяльності неприбуткової організації в залежності від закону, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.

Загального або спеціального порядку чи офіційних вказівок з боку Міністерства фінансів або Державної фіскальної служби щодо заповнення окремих рядків Звіту немає, натомість на сайті ДФС України у  Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 102.04) з цього приводу розміщена наступна інформація:

«… Кожний конкретний випадок щодо відображення доходів і витрат у Звіті, який стосується особливостей діяльності неприбуткової організації в залежності від закону, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації, потребує аналізу договорів та первинних документів, тому для отримання більш детальної відповіді пропонуємо Вам звернутись до контролюючого органу для отримання індивідуальної податкової консультації в усній або у письмовій формі відповідно до ст. 52 Податкового Кодексу України  з наданням усіх наявних копій документів».

При цьому слід  зазначити, що Податковим Кодексом України не передбачено відповідальності за арифметичні та методологічні помилки в податковій декларації,  які не призвели до заниження податкових зобов’язань чи завищення від’ємного значення об’єкту оподаткування,  і  для  неприбуткових організацій, що не є платниками податку на прибуток,  головним і принциповим є використання отриманих коштів, майна тощо за цільовим призначенням у відповідності до вимог чинного законодавства.  

Але, спираючись на норми Закону України «Про благодійну діяльність і благодійні організації» щодо визначення благодійного  гранту як цільової допомоги у формі валютних цінностей, яка має бути використана бенефіціаром протягом строку, визначеного благодійником, і підлягає поверненню благодійнику як поворотна фінансова допомога,

вважаємо логічним відображення:

-          отриманого гранту - у розділі І Звіту «Доходи неприбуткової організації» у рядку 1.5 «Вартість активів (коштів або майна), вартість товарів (робіт, послуг), отриманих для реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами, та/або для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій».

-          суми витрат коштів отриманого гранту за цільовим призначенням -   у розділі ІІ Звіту «Видатки (витрати) неприбуткової організації» у рядку 2.3 «Вартість активів (коштів або майна), вартість товарів (робіт, послуг), використаних (переданих) для фінансування видатків на утримання неприбуткової організації,  реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами, та/або для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій».

Виходячи із змісту назви зазначених розділів та рядків Звіту, такі рядки мають використовуватись  для заповнення не лише релігійними, а усіма неприбутковими організаціями.

Що стосується добровільних пожертв, то для відображення у Звіті їх надходження  та витрат передбачені рядки

-          у розділі І "Доходи неприбуткової організації" рядок 1.6 «Надходження у вигляді безповоротної фінансової допомоги, добровільних пожертвувань, милосердя тощо».

 

-          у розділі ІІ «Витрати (видатки)  неприбуткової організації» рядок 2.4 «Безповоротна фінансова допомога, добровільні пожертвування, милосердя тощо».

Останні запитання в цьому розділу

Звітність БО (БФ)

Доброго дня. Який звіт подає Благодійна організація (Благодійний Фонд) до органів ДПС, якщо в одному з кварталів була оплата послуг по благоустрою земельної ділянки комунальному підприємству (юридичній особі)?

Переглянути

Податкова звітність БО БФ

Добрый день! БО БФ один учредитель, он же выполняет функции директора, в течении года выдавалась помощь волонтерам на их карты для оплат лечения животных в вет. клиниках. Нужно ли сдавать отчеты по этим людям НДФЛ? 

Переглянути

Правильне відображення ресурсів в натуральній формі у звітності ГО

Ми проводимо проєкт і залучаємо багато ресурсів, які передаються у проєкт без прямого переведення коштів на рахунок організації. Як готувати звіти річні по таким позиціям, коли кошти за поліграфію не оплачувались на...

Переглянути

Порядок подачі БО повідомлення 20-ОПП

Доброго дня , в першу чергу хочу вам подякувати за інформаційну підтримку яку Ви надає неприбутковим організаціям і прошу у вас роз'яснення стосовно чи потрібно Благодійному фонду (неприбутковій організації )...

Переглянути

Порядок організації діяльності новостворенного БФ

Добрий день, новостворений БФ( допомога тваринам, притулкам для тварин). Неприбуткових організація. Є два засновники, найманих працівників немає. Яку звітність потрібно здавати і коли? Якщо буде прийнято на роботу...

Переглянути