Заповнення річного звіту

18 січня 2019, 14:09 до роздiлу

Nika Pirozhkova

Доброго дня!Допоможіть, будь ласка, розібратись з заповненням звіту про використання доходів неприбуткової організації. БФ створений 25.05.2018р., але статус неприбутковості отримано лише 19 червня. За цей період є нараховані витрати по з/п директору і податкам (453 грн.). За період з 19.06. по 31.12. отримано благодійну допомогу в вигляді ОЗ (для наступної передачі ОЗ бібліотеці) в сумі 345 тис.грн., а також благодійний внесок засновника на статутну діяльність в сумі 25 тис.грн. Витрати за цей період становлять: 345 тис.грн. (вартість переданих ОЗ), 20 тис.грн. благодійний внесок в іншу неприбуткову організацію, та адміністративні витрати 3,9 тис.грн. В яких рядках звіту потрібно зазначити ці дані? Як бути з сумою витрат 453 грн? Потрібно цю суму відобразити в декларації з податку на прибуток? Яким чином в даному випадку буде виглядати баланс і форма 2? На кінець року є залишок на рах.311 =643 грн. (він ще дублюється на рах.48). Заздалегідь вдячна за відповідь!

Відповідь

Юлія Дьомочкіна, бухгалтер

18 січня 2019, 14:09

Доброго дня!

Шановна Ніка! Складати всі податкові та фінансові звіти треба на підставі даних бухгалтерського обліку та вашої оборотно-сальдової відомості, оскліьки з 2015 року використовується метод нарахувань (не касовий метод). У нас були випадки, коли на піставі наданих таким чином показників складалася неправильна звітність, оскільки треба бачити повну документацію організації. Ви можете скористатися методичкою, викладеною на нашому сайті "Застосування податкового законодавства благодійними організаціями", там є приклади заповнення податкових звітів.

У вашому випадку ви подаєте податкову декларацію з податку на прибуток (з від'ємним значенням рядка 04-сума витрат), оскільки у період з 25.05 по 19.06 2018 ви були платником податку на загальних підставах.

Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації ви заповнюєте використовуючи ПСБО 15 Дохід, згідно якого - нараховані витрати визнаються доходом, тому значення 1 та 2 частини звіту у вас будуть рівними (значення п.1=п.2 у звіті). Ваші витрати - це показники оборотів по 92 та 949 рахункам (якщо у вас 9 клас витрат). У звіті п 2.3 - адмін. витрати (оборот 92 рах.), п. 2.4 - оборот 949 рах.(п. 2.4.1 якщо благодійна допомога).

Разом з усіма документами подається фінансова звітність. Рядок 2120 та рядок 2180 це показники вашого Звіту про доходи (прибутки) неприбуткової організації (також вони мають дорівнювати обороту по 791 рахунку).

Баланс  заповнюється тільки на підставі показників оборотно-сальдової відомості.

Останні запитання в цьому розділу

Звітність БО (БФ)

Доброго дня. Який звіт подає Благодійна організація (Благодійний Фонд) до органів ДПС, якщо в одному з кварталів була оплата послуг по благоустрою земельної ділянки комунальному підприємству (юридичній особі)?

Переглянути

Податкова звітність БО БФ

Добрый день! БО БФ один учредитель, он же выполняет функции директора, в течении года выдавалась помощь волонтерам на их карты для оплат лечения животных в вет. клиниках. Нужно ли сдавать отчеты по этим людям НДФЛ? 

Переглянути

Правильне відображення ресурсів в натуральній формі у звітності ГО

Ми проводимо проєкт і залучаємо багато ресурсів, які передаються у проєкт без прямого переведення коштів на рахунок організації. Як готувати звіти річні по таким позиціям, коли кошти за поліграфію не оплачувались на...

Переглянути

Порядок подачі БО повідомлення 20-ОПП

Доброго дня , в першу чергу хочу вам подякувати за інформаційну підтримку яку Ви надає неприбутковим організаціям і прошу у вас роз'яснення стосовно чи потрібно Благодійному фонду (неприбутковій організації )...

Переглянути

Порядок організації діяльності новостворенного БФ

Добрий день, новостворений БФ( допомога тваринам, притулкам для тварин). Неприбуткових організація. Є два засновники, найманих працівників немає. Яку звітність потрібно здавати і коли? Якщо буде прийнято на роботу...

Переглянути