Заповнення фінансової звітності 2мс

16 лютого 2018, 13:28 до роздiлу

Алена Никитина

Добрый день!

Благотворительная организация получила благотворительную помощь от граждан 500т.грн, купила и передала благотворительной помощи на 506 т.грн. кредиторская 6т. осталась на конец года. Заполняется строка фин.отчетности 2мс 2290 и 2350 убыток -6т? 

Відповідь

Лариса Фещенко

16 лютого 2018, 13:28

Добрий день!

Порядок відображення у бухгалтерському обліку і фінансовій звітності певних операцій і результатів від їх здійснення регулюється відповідними Положеннями (Стандартами) фінансової звітності, обраною БО обліковою політикою та рішеннями органів управління, в залежності від специфіки діяльності та фінансово-економічної суті.

Згідно П(С)БО 15 "Дохід" порядок відображення у бухгалтерському обліку операцій з отримання цільового фінансування та цільових надходжень передбачає визнання доходів у сумі зазнаних витрат, тобто сальдо по рахунку 79 «Фінансовий результат» від операцій з цільового фінансування має дорівнювати 0.  

А згідно до п. 19 ПСБО 15 «цільове фінансування для компенсації витрат (збитків), яких зазнало підприємство, та фінансування для надання підтримки підприємству без установлення умов його витрачання на виконання у майбутньому певних заходів визнаються дебіторською заборгованістю з одночасним визнанням доходу».

Таким чином, якщо благодійна організація очікує отримати кошти для погашення кредиторської заборгованості з придбання і покриття витрат з надання благодійної допомоги, збитки у цьому випадку не виникають.

Такий порядок відображення має бути передбачений обліковою політикою БО та/або затверджений рішенням органів управління.   

 

 

Останні запитання в цьому розділу

Звітність БО (БФ)

Доброго дня. Який звіт подає Благодійна організація (Благодійний Фонд) до органів ДПС, якщо в одному з кварталів була оплата послуг по благоустрою земельної ділянки комунальному підприємству (юридичній особі)?

Переглянути

Податкова звітність БО БФ

Добрый день! БО БФ один учредитель, он же выполняет функции директора, в течении года выдавалась помощь волонтерам на их карты для оплат лечения животных в вет. клиниках. Нужно ли сдавать отчеты по этим людям НДФЛ? 

Переглянути

Правильне відображення ресурсів в натуральній формі у звітності ГО

Ми проводимо проєкт і залучаємо багато ресурсів, які передаються у проєкт без прямого переведення коштів на рахунок організації. Як готувати звіти річні по таким позиціям, коли кошти за поліграфію не оплачувались на...

Переглянути

Порядок подачі БО повідомлення 20-ОПП

Доброго дня , в першу чергу хочу вам подякувати за інформаційну підтримку яку Ви надає неприбутковим організаціям і прошу у вас роз'яснення стосовно чи потрібно Благодійному фонду (неприбутковій організації )...

Переглянути

Порядок організації діяльності новостворенного БФ

Добрий день, новостворений БФ( допомога тваринам, притулкам для тварин). Неприбуткових організація. Є два засновники, найманих працівників немає. Яку звітність потрібно здавати і коли? Якщо буде прийнято на роботу...

Переглянути