Відображення оборотів фонду

06 березеня 2018, 15:09 до роздiлу

Наталія Лобко

Доброго дня! Висловлюю щиру подяку організаторам та консультантам форуму.

Питання - благодійний фонд протягом 2014, 2015, 2016 років мав обороти за 12 місяців підряд більше 1 млн грн, але не реєструвався платником ПДВ....

На поточний момент за попередні 12 місяців (за 2017 рік та січень 2018 р) межа у 1 млн грн не досягнута.

Як правильно вийти з такої ситуації? 

Відповідь

Лариса Фещенко

06 березеня 2018, 15:09

Добрий день!

Відповідно до норм Податкового кодексу України  і численних роз'яснень ДФСУ будь-яких винятків чи особливостей для реєстрації неприбуткових організацій платниками ПДВ не передбачено у разі, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ).

При цьому до загального обсягу операцій для цілей реєстрації особи як платника ПДВ належать операції, що підлягають оподаткуванню ПДВ за основною ставкою ПДВ 20 відсотків, ставкою 7 відсотків, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.

Виходячи із зазначеного вище, благодійний фонд був зобов’язаний не пізніше 10 числа календарного місяця, що настав за місяцем, в якому було  вперше  досягнуто обсягу оподатковуваних операцій 1 млн. грн., подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням реєстраційну заяву платника ПДВ за формою N 1-ПДВ (далі – Заява) і, відповідно,  зареєструватись як платник ПДВ.

Будь-яка особа, яка підлягає обов'язковій реєстрації як платник ПДВ, але не подала до контролюючого органу Заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату ПДВ на рівні зареєстрованого платника ПДВ без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування податку.

Але при цьому слід зауважити, що у разі  здійснення БФ виключно звільнених від оподаткування операцій, які не призвели до несплати ПДВ,  санкції у вигляді штрафів і пені, в тому числі і за не реєстрацію БФ  платником ПДВ,  в цьому випадку  не застосовуються.   

Останні запитання в цьому розділу

Звітність БО (БФ)

Доброго дня. Який звіт подає Благодійна організація (Благодійний Фонд) до органів ДПС, якщо в одному з кварталів була оплата послуг по благоустрою земельної ділянки комунальному підприємству (юридичній особі)?

Переглянути

Податкова звітність БО БФ

Добрый день! БО БФ один учредитель, он же выполняет функции директора, в течении года выдавалась помощь волонтерам на их карты для оплат лечения животных в вет. клиниках. Нужно ли сдавать отчеты по этим людям НДФЛ? 

Переглянути

Правильне відображення ресурсів в натуральній формі у звітності ГО

Ми проводимо проєкт і залучаємо багато ресурсів, які передаються у проєкт без прямого переведення коштів на рахунок організації. Як готувати звіти річні по таким позиціям, коли кошти за поліграфію не оплачувались на...

Переглянути

Порядок подачі БО повідомлення 20-ОПП

Доброго дня , в першу чергу хочу вам подякувати за інформаційну підтримку яку Ви надає неприбутковим організаціям і прошу у вас роз'яснення стосовно чи потрібно Благодійному фонду (неприбутковій організації )...

Переглянути

Порядок організації діяльності новостворенного БФ

Добрий день, новостворений БФ( допомога тваринам, притулкам для тварин). Неприбуткових організація. Є два засновники, найманих працівників немає. Яку звітність потрібно здавати і коли? Якщо буде прийнято на роботу...

Переглянути