Відображення доходів від оренди у Звіті про неприбутковість

15 лютого 2019, 17:11 до роздiлу

Kate Kate

Відображення нецільових доходів у Звіті про неприбутковість. Підкажіть, будь ласка, як правильно відобразити нецільові доходи громадської організації від проведення заходів? ГО здає в оренду приміщення для проведення заходів. Як ці доходи правильно відобразити у Звіті про неприбуктковість, якщо вони визнаються не у сумі понесених витрат, а одразу після надходження на рахунок. В такому випадку доходи не будуть дорівнювати витратам

Відповідь

Юлія Дьомочкіна, бухгалтер

15 лютого 2019, 17:11

Доброго дня, 

Нецільові доходи від сдачі приміщення в оренду в перш за все треба викоритстовувати на ваші статутні цілі, ви звичайно це знаєте, прибутку у вас не має виникнути. Це саме головне для вас як НПО.

Ви робите наступні проведення: Дт 311 Кт 361, Дт 361 Кт 703, Дт 703 Кт 791 списання на фін. результат.

Таким чином доход у вас виникає в місяці надходження коштів за оренду, якщо ви його витрачаєте, тоді у вас в звіті доходи все рівно дорівнюють витратам. Якщо ні, то не дорівнють. Даний дохід відображається у пункті 1.11 - інші доходи, у витратній частині 2.3 (якщо на статутні цілі) або 2.4 якщо вами надана безповоротня фінансова допомога.

Але контролюйте 361 рахунок (якщо оборот по ньому буде більше 1 млн гривень за 12 календарних місяців, ви маєте зареєструватися платником ПДВ). 

Є ще варіант зоробити таке проведення Дт 703 Кт 483 (тобто віднести на цільове фінансування) це суперчливе проведення, але воно вам точно дасть можливість зробити звіт методом нарахувань, досягнути рівності доходів та витрат та не звернути на себе увагу ДФС.

Останні запитання в цьому розділу

Звітність БО (БФ)

Доброго дня. Який звіт подає Благодійна організація (Благодійний Фонд) до органів ДПС, якщо в одному з кварталів була оплата послуг по благоустрою земельної ділянки комунальному підприємству (юридичній особі)?

Переглянути

Податкова звітність БО БФ

Добрый день! БО БФ один учредитель, он же выполняет функции директора, в течении года выдавалась помощь волонтерам на их карты для оплат лечения животных в вет. клиниках. Нужно ли сдавать отчеты по этим людям НДФЛ? 

Переглянути

Правильне відображення ресурсів в натуральній формі у звітності ГО

Ми проводимо проєкт і залучаємо багато ресурсів, які передаються у проєкт без прямого переведення коштів на рахунок організації. Як готувати звіти річні по таким позиціям, коли кошти за поліграфію не оплачувались на...

Переглянути

Порядок подачі БО повідомлення 20-ОПП

Доброго дня , в першу чергу хочу вам подякувати за інформаційну підтримку яку Ви надає неприбутковим організаціям і прошу у вас роз'яснення стосовно чи потрібно Благодійному фонду (неприбутковій організації )...

Переглянути

Порядок організації діяльності новостворенного БФ

Добрий день, новостворений БФ( допомога тваринам, притулкам для тварин). Неприбуткових організація. Є два засновники, найманих працівників немає. Яку звітність потрібно здавати і коли? Якщо буде прийнято на роботу...

Переглянути