Стосовно звіту про використання доходів неприбуткової організації.

11 червня 2018, 15:53 до роздiлу

Наталія Лобко

Доброго дня. Підскажіть будь ласка при складанні Звіту про використання доходів неприбуткової організації та фінансової звітності чи повинні бути між собою рівними суми доходів та витрат у цих звітах? На мою думку рівними повинні бути тільки витрати, доходи ж у Звіті про використання доходів неприбуткової організації - це сума всіх надходжень на рахунки та у касу, на кінець звітного періоду частина коштів може бути не використаною. Заздалегідь вдячна за консультацію. Мої контакти: 050-304-89-60, ел адреса 7539n@i.ua

Відповідь

Вікторія Смолякова

11 червня 2018, 15:53

Добрий день, Наталія.

 Щодо витрат, Ви цілком праві – вони будуть рівними.

А от з доходами складніше.

Облік доходів у неприбуткових організаціях здійснюється згідно з нормами П(С)БО 15.

Неприбуткові організації можуть отримувати надходження, що мають як цільовий, так і нецільовий характер. Однак визнання доходу в обох цих випадках буде різним. Так, якщо неприбуткова організація отримує цільові надходження, то їх, відповідно до умов п. 16 П(С)БО 15, не можна відразу визнавати доходом. Доходом вони будуть визнані тільки тоді, коли можна буде підтвердити, що неприбуткова організація виконала умови щодо такого фінансування.

Окрім того, доходом цільові надходження визнаються в тих періодах, в яких здійснювалися витрати, пов’язані з виконанням умов цільового фінансування. Пунктом 18 П(С)БО 15 також визначено, що при цільовому фінансуванні капітальних інвестицій дохід визнається протягом усього періоду корисного використання відповідних об’єктів інвестування (основних засобів, нематеріальних активів тощо) пропорційно до щомісяця нарахованої суми амортизації цих об’єктів.

Тобто, якщо організація отримувала цільову благодійну допомогу і використала її не повністю( в звітному періоді), то в Звіті про використання доходів неприбуткової організації, така допомога доходом буде відображена лише в сумі витрат ( витрати = доходи).

Що ж до нецільових надходжень, то вони визнаватимуться доходом під час їх надходження до неприбуткової організації (згідно з п. 5 П(С)БО 15).

Останні запитання в цьому розділу

Звітність БО (БФ)

Доброго дня. Який звіт подає Благодійна організація (Благодійний Фонд) до органів ДПС, якщо в одному з кварталів була оплата послуг по благоустрою земельної ділянки комунальному підприємству (юридичній особі)?

Переглянути

Податкова звітність БО БФ

Добрый день! БО БФ один учредитель, он же выполняет функции директора, в течении года выдавалась помощь волонтерам на их карты для оплат лечения животных в вет. клиниках. Нужно ли сдавать отчеты по этим людям НДФЛ? 

Переглянути

Правильне відображення ресурсів в натуральній формі у звітності ГО

Ми проводимо проєкт і залучаємо багато ресурсів, які передаються у проєкт без прямого переведення коштів на рахунок організації. Як готувати звіти річні по таким позиціям, коли кошти за поліграфію не оплачувались на...

Переглянути

Порядок подачі БО повідомлення 20-ОПП

Доброго дня , в першу чергу хочу вам подякувати за інформаційну підтримку яку Ви надає неприбутковим організаціям і прошу у вас роз'яснення стосовно чи потрібно Благодійному фонду (неприбутковій організації )...

Переглянути

Порядок організації діяльності новостворенного БФ

Добрий день, новостворений БФ( допомога тваринам, притулкам для тварин). Неприбуткових організація. Є два засновники, найманих працівників немає. Яку звітність потрібно здавати і коли? Якщо буде прийнято на роботу...

Переглянути