Складання звіту, балансу та фінансового результату ГО.

16 лютого 2018, 11:48 до роздiлу

Наталья Яшина

Добрий вечір!

ГО код неприбутковості 0032.

Підскажіть, як скласти Звіт неприбуткової установи, Баланс та фін.результат: Залишок коштів на початок 2017 р. - 7,77 Надійшло всього - 26 730 з них: -12 980,00 (Здача в оренду проектора) -13 750,00 (благодійні внески) Витрат всього - 24 904,05 з них : -12 980,00 (на виготовлення каталогів) -11 301,38 (за оренду приміщення та комун.платежі за договором) -622,67 (комісія банка) Залишок коштів на кінець 2018р. – 1 833,72. 

Велике дякую!

Відповідь

Лариса Фещенко

16 лютого 2018, 11:48

Добрий день! 

Порядок заповнення Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі – Звіт),  розміщений на офіційному сайті ДФС України, можна знайти  за посиланням (http://if.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/316856.html).

Формування доходів та видатків, що відображаються у Звіті, здійснюється за правилами бухгалтерського обліку, тобто в момент їх виникнення незалежно від дати надходження або сплати коштів.

При цьому ДФСУ наголошує, що кожний конкретний випадок щодо відображення доходів і витрат у Звіті, який стосується особливостей діяльності неприбуткової організації в залежності від закону, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації, потребує аналізу договорів та первинних документів, тому для отримання більш детальної відповіді пропонується  звертатись до контролюючого органу для отримання індивідуальної податкової консультації в усній або у письмовій формі відповідно до ст. 52 Податкового Кодексу України  з наданням усіх наявних копій документів.

Слід також зазначити, що Податковим Кодексом України не передбачено відповідальності за арифметичні та методологічні помилки в податковій звітності,  які не призвели до заниження податкових зобов’язань чи завищення від’ємного значення об’єкту оподаткування,  і  для  неприбуткових організацій, що не є платниками податку на прибуток,  головним і принциповим є використання отриманих коштів, майна тощо за цільовим призначенням у відповідності до вимог чинного законодавства та статутних документів.

 

Що стосується фінансової звітності у складі балансу та звіту про фінансові результати, то порядок її складання передбачений Положеннями (Стандартами) бухгалтерського обліку, зокрема, П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва». При  цьому враховуються особливості визнання доходів по операціях з отримання цільового фінансування та цільових надходжень, інших доходів, передбачені П(С)БО 15 «Дохід», а також обліковою політикою Вашої громадської організації. 

 

Останні запитання в цьому розділу

Звітність БО (БФ)

Доброго дня. Який звіт подає Благодійна організація (Благодійний Фонд) до органів ДПС, якщо в одному з кварталів була оплата послуг по благоустрою земельної ділянки комунальному підприємству (юридичній особі)?

Переглянути

Податкова звітність БО БФ

Добрый день! БО БФ один учредитель, он же выполняет функции директора, в течении года выдавалась помощь волонтерам на их карты для оплат лечения животных в вет. клиниках. Нужно ли сдавать отчеты по этим людям НДФЛ? 

Переглянути

Правильне відображення ресурсів в натуральній формі у звітності ГО

Ми проводимо проєкт і залучаємо багато ресурсів, які передаються у проєкт без прямого переведення коштів на рахунок організації. Як готувати звіти річні по таким позиціям, коли кошти за поліграфію не оплачувались на...

Переглянути

Порядок подачі БО повідомлення 20-ОПП

Доброго дня , в першу чергу хочу вам подякувати за інформаційну підтримку яку Ви надає неприбутковим організаціям і прошу у вас роз'яснення стосовно чи потрібно Благодійному фонду (неприбутковій організації )...

Переглянути

Порядок організації діяльності новостворенного БФ

Добрий день, новостворений БФ( допомога тваринам, притулкам для тварин). Неприбуткових організація. Є два засновники, найманих працівників немає. Яку звітність потрібно здавати і коли? Якщо буде прийнято на роботу...

Переглянути