Щодо звітності БФ і БО

22 січня 2017, 22:08 до роздiлу

Олена Нагайко

У меня блогодійна організація - благодійний фонд в школі у нас тільки взноси батьків я до цього року здавала податковий звіт, а в цьому році я заповнила новий бланк звіту про використання доходів неприбуткової організації та треба ще якусь фінансову звітність я не знаю яку. у мене статутного капиталу 0 грн. зарплати немає що мені здавати????мой емейл: nagaiko.elena@gmail.com. Дякую.

Відповідь

Юлія Кірсанова, сертифікований фахівець з управління фінансами неприбуткових організацій

22 січня 2017, 22:08

Відповідно до ст. 46 Податкового кодексу України  (далі — Податковий кодекс) неприбуткові установи, визначені п. 133.4 ст. 133 цього Кодексу, подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації.

Подання фінансової звітності (у тому числі для малих підприємств) передбачено для платників податку на прибуток разом із податковою декларацію.

Оскільки відповідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу податковою декларацією вважається документ, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання, то звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації не є податковою декларацією.

Тому неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені п. 133.4 ст. 133 цього Кодексу, не повинні подавати фінансову звітність до контролюючих органів разом зі звітом.

Однак у разі порушення неприбутковою організацією вимог п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу така организація стає платником податком податку на прибуток за загальними правилами та подає декларацію з податку на прибуток та відповідну фінансову звітність в установленому порядку.

Платники податку на прибуток, малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.
Згідно статті 63 Господарського кодексу України малими (незалежно від форми власності) визнаються підприємства, в яких середньооблікова чисельність працюючих за звітний (фінансовий) рік не перевищує п'ятдесяти осіб, а обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) за цей період не перевищує сімдесяти мільйонів гривень.
Згідно п.2 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого Постановою КМУ від 28.02.2000р. № 419, із змінами і доповненнями від 20 квітня 2011 року №433 платники податку на прибуток подають органу державної податкової служби:
- квартальну фінансову звітність (крім підприємств, що відповідно до Господарського кодексу України визнано малими);
- річну фінансову звітність.
Квартальна або річна фінансова звітність подається підприємствами органові державної податкової служби у строки, передбачені для подання декларації з податку на прибуток підприємства.
Дія цього Порядку поширюється на всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми господарювання і форми власності, а також на представництва іноземних суб'єктів господарської діяльності, які зобов'язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно із законодавством.

Висновок: незалежно від розміру статутного капіталу, Податкова на підставі Порідку № 419 вимагає подання фінансової звітності

Ви маєте подати фінансову звітність для малих підприємств  (П(С)БО 25 "Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємства"

Останні запитання в цьому розділу

Звітність БО (БФ)

Доброго дня. Який звіт подає Благодійна організація (Благодійний Фонд) до органів ДПС, якщо в одному з кварталів була оплата послуг по благоустрою земельної ділянки комунальному підприємству (юридичній особі)?

Переглянути

Податкова звітність БО БФ

Добрый день! БО БФ один учредитель, он же выполняет функции директора, в течении года выдавалась помощь волонтерам на их карты для оплат лечения животных в вет. клиниках. Нужно ли сдавать отчеты по этим людям НДФЛ? 

Переглянути

Правильне відображення ресурсів в натуральній формі у звітності ГО

Ми проводимо проєкт і залучаємо багато ресурсів, які передаються у проєкт без прямого переведення коштів на рахунок організації. Як готувати звіти річні по таким позиціям, коли кошти за поліграфію не оплачувались на...

Переглянути

Порядок подачі БО повідомлення 20-ОПП

Доброго дня , в першу чергу хочу вам подякувати за інформаційну підтримку яку Ви надає неприбутковим організаціям і прошу у вас роз'яснення стосовно чи потрібно Благодійному фонду (неприбутковій організації )...

Переглянути

Порядок організації діяльності новостворенного БФ

Добрий день, новостворений БФ( допомога тваринам, притулкам для тварин). Неприбуткових організація. Є два засновники, найманих працівників немає. Яку звітність потрібно здавати і коли? Якщо буде прийнято на роботу...

Переглянути