Порядок організації діяльності новостворенного БФ

09 березеня 2021, 17:21 до роздiлу

Хижна Ольга

Добрий день, новостворений БФ( допомога тваринам, притулкам для тварин). Неприбуткових організація. Є два засновники, найманих працівників немає. Яку звітність потрібно здавати і коли? Якщо буде прийнято на роботу волонтерів , яку звітність потрібно здавати? Які податки виникають в цій сфері?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

09 березеня 2021, 17:21

Доброго дня!

Остільки, оскільки організація не нараховує доход фізичним особам (наприклад, як працівникам або за договором ЦПХ), вона може не подавати звітність з податку на доходи фізичних осіб, військового збору та ЄСВ. Відповідно, їй залишається подання щорічного звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, а також щорічне подання спрощеної фінансової звітності (у органи Державної податкової служби разом із вказаним звітом та у органи державної статистики).

Щодо волонтерів, будь-яка окрема звітність щодо них законодавством не передбачена. Ст.ст. 3 і 5 Закону України "Про волонтерську діяльність" передбачають публікацію інформації про організації, що залучають волонтерів-іноземців або осіб без громадянства в якості волонтерів, на сайті Мінсоцполітики, а також обов'язкове повідомлення такими організаціями компетентних державних органів про початок та кінець роботи з такими волонтерами.

Остільки, оскільки організація має статус неприбуткової, не нараховує доходи фізичним особам, вона не оподатковується податком на прибуток, ПДФО, військовим збором та ЄСВ.

Благодійна допомога у будь-якій формі також звільнена від оподаткування ПДВ (див. зокрема пп. 197.1.15 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу). Однак надання благодійної допомоги у вигляді товарів, робіт, послуг на суму один мільйон грн. і більше протягом останніх 12 місяців може бути підставою для контролюючих органів вимагати від організації встати на облік як платник ПДВ (п. 181.1 Податкового кодексу), хоча благодійна допомога при дотриманні встановлених законодавством умов (маркування товарів тощо) залишатиметься звільненою від оподаткування ПДВ.

Останні запитання в цьому розділу

Звітність БО (БФ)

Доброго дня. Який звіт подає Благодійна організація (Благодійний Фонд) до органів ДПС, якщо в одному з кварталів була оплата послуг по благоустрою земельної ділянки комунальному підприємству (юридичній особі)?

Переглянути

Податкова звітність БО БФ

Добрый день! БО БФ один учредитель, он же выполняет функции директора, в течении года выдавалась помощь волонтерам на их карты для оплат лечения животных в вет. клиниках. Нужно ли сдавать отчеты по этим людям НДФЛ? 

Переглянути

Правильне відображення ресурсів в натуральній формі у звітності ГО

Ми проводимо проєкт і залучаємо багато ресурсів, які передаються у проєкт без прямого переведення коштів на рахунок організації. Як готувати звіти річні по таким позиціям, коли кошти за поліграфію не оплачувались на...

Переглянути

Порядок подачі БО повідомлення 20-ОПП

Доброго дня , в першу чергу хочу вам подякувати за інформаційну підтримку яку Ви надає неприбутковим організаціям і прошу у вас роз'яснення стосовно чи потрібно Благодійному фонду (неприбутковій організації )...

Переглянути

Відображення у звітності безоплатно отриманих товарів БО

Добрий день!Підкажіть будь-ласка де у річній фінансовій звітності та у звіті про використання доходів неприбуткової організації показати безоплатно отримані товари благодійною організацією, також де показати що...

Переглянути