Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Подання Звіту про використання доходів та бухгалтерський облік гуманітарної допомоги в Одержувача

13 березеня 2018, 16:55 до роздiлу

Олена Грибіненко

Добрий день!

Прошу надати роз’яснення щодо наших питань, заздалегідь вдячні.

Наша благодійна організація (надалі Отримувач) підписала Дарчий лист та Акт приймання -передачі автомобіля швидкої медичної допомоги з нерезидентом, в якому Нерезидент юридична особа являється «Дарувальником», а БО являється «Обдаровуваним» , та надає свою згоду на безкоштовну та добровільну передачу дарунку (автомобіль) у приватну власність, майно використовується згідно статутних завдань та повинно бути передане Набувачеві Комунальному не комерційному підпримству (також являється не прибутковою організацією за кодом 0048) - інші юридичні особи, діяльність яких відповідає вимогам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 Кодексу, утворені та зареєстровані в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.).

Даний автомобіль був оформлений як гуманітарна допомога.

В Дарчому листі відсутня вартість автомобілю. Митна декларація складена на Отримувача (БО), так як БО являється отримувачем гуманітарної допомоги. Набувачем гуманітарної допомоги являється Комунальне не комерційне підприємство.

В МД в графі 33 код товару вказано 87033319 (код легковий автомобіль). Митна вартість відсутня. БО на території України реєструє в МРЄО авто , як отримувач, потім передає згідно Договору про надання благодійної допомоги Набувачеві: Предмет договору: 1.1. За цим договором Благодійник добровільно жертвує (безоплатно передає) Бенефіціару у власність на безповоротній та безоплатній основі Об’єкт благодійництва (благодійна допомога) для використання відповідно до мети та предмету діяльності Бенефіціара, передбачених Статутом Бенефіціара , а саме : Автомобіль швидкої допомоги Згідно Наказу Міністерства фінансів України від 14 грудня 1999 року N 298 «Про порядок бухгалтерського обліку гуманітарної допомоги» облік гуманітарної допомоги у Отримувача відображається на рахунках Д20 К48 (отримання), та Д48 К20 (передача Набувачеві), тобто без використання рахунків по доходам (74*).

Згідно листа ДФС від 19.07.2017р № 19001/7/99 вказано що «Формування доходів та видатків, що відображаються у Звіті, здійснюється за правилами бухгалтерського обліку, тобто в момент їх виникнення незалежно від дати надходження або сплати коштів. Виходячи з цього Звіт заповнюється по фінансовим результатам. Питання 1. В первинних документах Отримувача (дарчий лист, митна декларація, Договір про надання благодійної допомоги Набувачеві ) відсутня вартість.

Запитання:

  1. Чи є можливим подання Звіту про використання доходів без вказування вартості гуманітарної допомоги якщо подається Додаток ГД та відобразити в Звіті в рядку 2.4.2 ГД нуль, та в додатку ГД колонки «Вартість гуманітарної допомоги» (в розділі 2 Отримано та в розділі 3 Розподілено) не вказувати вартість, чи це буде являтися правопорушенням?
  2. Чи повинен Отримувач оцінювати через експертну оцінку автомобіль, та оцінену вартість вказувати в Звіті та бухгалтерському обліку? Питання 3. Згідно листа ДФС від 19.07.2017р чи можна в Звіті в рядку 2.4.2 ГД поставити нуль, так як передача гуманітарної допомоги через фінансовий результат не відображена (Наказ Мінфін N 298)?

Відповідь

Лариса Фещенко

13 березеня 2018, 16:55

Добрий день!

Порядок заповнення Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі – Звіт),  розміщений на офіційному сайті ДФС України, можна знайти  за посиланням (http://if.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/316856.html).

Формою Звіту та Додатку ГД до Звіту  передбачено заповнення показників у вартісному виразі, у тому числі доходів і витрат у вигляді гуманітарної допомоги, інформації про отриману і розподілену гуманітарну допомогу тощо.

Згідно до ст. 44 Податкового Кодексу України  для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Згідно до п.1.7.  Наказу Мінфіну України N 298 від 14.12.99  Про порядок бухгалтерського обліку гуманітарної допомоги  отримувачі  та набувачі гуманітарної допомоги в примітках (поясненнях)  до  річного  фінансового   (бухгалтерського)  звіту наводять  інформацію  про  види  і вартість одержаної гуманітарної допомоги та її використання за цільовими напрямками.

ДФСУ у оприлюдненому Порядку заповнення Звіту  наголошує, що кожний конкретний випадок щодо відображення доходів і витрат у Звіті, який стосується особливостей діяльності неприбуткової організації в залежності від закону, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації, потребує аналізу договорів та первинних документів, тому для отримання більш детальної відповіді пропонується звертатись до контролюючого органу для отримання індивідуальної податкової консультації в усній або у письмовій формі відповідно до ст. 52 Податкового Кодексу України  з наданням усіх наявних копій документів.

При цьому слід  зазначити, що Податковим Кодексом України не передбачено відповідальності за арифметичні та методологічні помилки в податковій звітності,  які не призвели до заниження податкових зобов’язань чи завищення від’ємного значення об’єкту оподаткування,  і  для  неприбуткових організацій, що не є платниками податку на прибуток,  головним і принциповим є використання отриманих коштів, майна тощо за цільовим призначенням у відповідності до вимог чинного законодавства та статутних документів.

Останні запитання в цьому розділу

Відображення нарахувань по невикористаним відпусткам у звітності

Доброго дня! з 2019 року неприбуткова організація подала повний комплект фінансової звітності у звязку з віднесенням її до середніх підприємств. Відповідно при складанні такої звітності довелось провести нарахування...

Переглянути

Звітність БО

Які звіти і з якою періодичністтю здає благодійний фонд школи?

Переглянути

Відображення повернення надмірно сплачених коштів у звіті БО

Доброго дня! готуємо фінансовий звіт. БО отримувала Дохід лише у вигляді благодійної фінансової допомоги. Але було 2 платежі - повернення надмірно сплаченої зарплати та 1 платіж - повернення надмірно сплаченого...

Переглянути

Подання звіту 1ДФ у разі видачі благодійної допомоги

Добрый день. Возник вопрос. Благотворительный фонд передал нам (Громадська организация) по акту приема-передачи продукты для наших подопечных. Для передачи этих продуктов мы писали письмо в фонд и список подопечных....

Переглянути

Відображення членських внесків у Звіті неприбуткової організації

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, ми громадська організація. Єдине джерело надходжень - членські внески. Витрати- РКО та оплата комун. послуг. Чи вважати членські внески - цільовим фінансуванням (рах. 48) чи відносити на...

Переглянути