Оприлюднення звіту БО

18 січня 2019, 16:06 до роздiлу

юлия савенкова

Добрый день! В нашей школе действует ""БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "ШЕВЧЕНКОВІ НАЩАДКИ" #39495102. Проблема в том, что онлайн отчетов они не показывают! в прошлом году , через большой скандал удалось вытребовать отчет,но он малоинформативен.Скажите пожалуйста, каким образом я могу узнать куда и как тратятся наши деньги?Каким образом я могу(и могу ли) потребовать опубликовать подробные отчеты о движении средств? в какую организацию или орган могу обратиться с запитом? Заранее благодарна!

Відповідь

Поліна Нюхіна

18 січня 2019, 16:06

Добрий день.

Як випливає з ч. 3 ст. 17 ЗУ "Про благодійну діяльність та благодійні організації", інформація про структуру та розмір доходів і витрат благодійних організацій, а також умови використання їх активів для благодійної діяльності не є конфіденційною інформацією або комерційною таємницею.  Тобто є відкритою у розумінні ЗУ "Про інформацію". 

На жаль, є випадки, коли БО дійсно відмовляються оприлюднювати власні фінансові документи, користуючись на те, що закон цього прямо не вимагає, а жодного покарання за відмову від оприлюднення не передбачено.

Однак! Запевняємо Вас, що ознакою доброчесності БО є добровольне оприлюднення як податкових, так і описових звітів про свою діяльність (наприклад, Карта благодійності України). Відмова БО надати звіт, до того ж людині, яка жертвує кошти у цей фонд - не відповідає нормам етики і може ставити під сумнів доброчесність організації. 

Принагідно повідомляємо, що прийняття благодійних внесків (особливо, готівкових) - є касовою операцією, відповідно має супроводжуватися виданням первинного документу. Скарга споживача на порушення порядку проведення розрахункових операцій є підставою для фактичної податкової перевірки (ст. 80.2.3 Податкового кодексу України).

 

Останні запитання в цьому розділу

Звітність БО (БФ)

Доброго дня. Який звіт подає Благодійна організація (Благодійний Фонд) до органів ДПС, якщо в одному з кварталів була оплата послуг по благоустрою земельної ділянки комунальному підприємству (юридичній особі)?

Переглянути

Податкова звітність БО БФ

Добрый день! БО БФ один учредитель, он же выполняет функции директора, в течении года выдавалась помощь волонтерам на их карты для оплат лечения животных в вет. клиниках. Нужно ли сдавать отчеты по этим людям НДФЛ? 

Переглянути

Правильне відображення ресурсів в натуральній формі у звітності ГО

Ми проводимо проєкт і залучаємо багато ресурсів, які передаються у проєкт без прямого переведення коштів на рахунок організації. Як готувати звіти річні по таким позиціям, коли кошти за поліграфію не оплачувались на...

Переглянути

Порядок подачі БО повідомлення 20-ОПП

Доброго дня , в першу чергу хочу вам подякувати за інформаційну підтримку яку Ви надає неприбутковим організаціям і прошу у вас роз'яснення стосовно чи потрібно Благодійному фонду (неприбутковій організації )...

Переглянути

Порядок організації діяльності новостворенного БФ

Добрий день, новостворений БФ( допомога тваринам, притулкам для тварин). Неприбуткових організація. Є два засновники, найманих працівників немає. Яку звітність потрібно здавати і коли? Якщо буде прийнято на роботу...

Переглянути