Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Чи може бути підзвітним член церкви?

24 жовтня 2018, 16:43 до роздiлу

Тетяна Кирилюк

Доброго дня. Таке запитання, чи може бути в неприбутковій релігійній організації (церква) підзвітною особою не працівник цієї організації, а член церкви?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

24 жовтня 2018, 16:43

Доброго дня!

Оскільки законодавство не містить визначення підзвітна особа, необхідно зважати на відповідний контекст, в якому вживається дане поняття у чинному законодавстві. За основу для тлумачення можна взяти п.п. 170.9.1 п. 170.9 ст. 170 Податкового кодексу. Підпункт а) даного підпункту розглядає ситуацію видачі коштів на відрядження, а підпункт б) - видачі коштів під звіт для виконання окремих цивільно-правових дій від імені та за рахунок особи, що їх видала.

В першому випадку допускається без оподаткування видача коштів на відрядження працівникам та членам керівних органів організації (роз'яснення державних органів мають тут на увазі передусім виконавчі органи (напр., парафіяльну раду), ревізійну комісію організації).

Можлива оплата поїздки і іншій особі, при цьому така поїздка не буде вважатись відрядженням і повинна бути оформлена цивільно-правовим договором на відповідні послуги (напр., договором доручення, надання послуг тощо). Важливо, щоб відповідні витрати відповідали цілям утримання організації або реалізації її статутної мети (див. пп. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу), інакше вони можуть бути визнані контролюючим органом нецільовими, а організація - позбавлена статусу неприбутковості. Як правило, такі кошти, виплачені іншій особі, визнаються її додатковим благом і оподатковуються, хоча можливі ситуації і без оподаткування (напр., при укладенні договору доручення, який підпаде під дію другого випадку - див. нижче).

У другому випадку можлива видача коштів під звіт на здійснення господарських витрат тощо як працівнику в рамках трудових відносин, так і непрацівнику в рамках цивільно-правових відносин (договір доручення). При цьому кошти, надані під звіт і правильно витрачені і відзвітовані, не будуть оподатковуватись ПДФО.

Останні запитання в цьому розділу

Які звіти потрібно оприлюднювати для БО ?

Добрий день! Прошу підказати які обов"язкові документи/політики (наприклад, кодекс етики і т.д.) підлягають публікації. Дякую

Переглянути

Чи потрібно подавати звіт про суми податкових пільг?

Доброго дня. Звіт про суми податкових пільг, потрібно подавати ?

Переглянути

Звітність БФ. Які форми звіту потрібно подавати ?

Які звіти потрібно подавати фонду крім річного звіту про неприбутковість, балансу, єсв та 1 дф ?

Переглянути

Чи потрібно вказувати розрахунки при співпраці з ФОПом у формі 1ДФ?

Благодійна організація купує у ФОП товари які потім передає на благодійність. Чи потрібно такі розрахунки показувати у формі 1ДФ благодійної організації. Дякую.

Переглянути

Звітність БФ

Добрый вечер! Какие формы месячной и квартальной отчетности нужно сдавать благотворительному фонду? Спасибо!

Переглянути