Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Які документи потрібні для оформленння в благодійному фонді стажера з закордону строком на 3 тижня без оплати.

25 травня 2018, 21:28 до роздiлу

Наталья Андрушко

доброго дня! питання щодо стажування. Які документи потрібні для оформленння в благодійному фонді стажера з закордону строком на 3 тижня без оплати.

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

25 травня 2018, 21:28

Доброго дня!

На сьогодні, наскільки мені відомо, в Україні немає загального поняття та законодавчого регулювання стажування. Є стажування студентів, осіб, що готуються стати адвокатами, держслужбовців тощо.

На фоні ужорсточення законодавства про оплату праці, яке відбувається в Україні останніми роками, контролюючі органи звертають увагу, чи застосовується в кожному випадку спеціальне законодавство про стажування (чи є це студент тощо).

Окрім того, на сьогодні відомі мені нормативно-правові акти в даній галузі (наприклад, постанова КМУ від 16.01.2013 р. № 20), а також судова практика визнають стажування працею, що підлягає відповідній оплаті. 

Відповідно, безоплатне стажування іноземця, що не має спеціального статусу студента тощо, становить високий ризик застосування до фонду доволі серйозних санкцій за неукладення трудового договору, неотримання дозволу на працевлаштування іноземця, невиплату заробітної платні тощо.

Як альтернативу, пропоную подумати про можливість скористатися правом, передбаченим ст. 5 Закону України "Про волонтерську діяльність", а саме запрошувати іноземців та осіб без громадянства для провадження волонтерської діяльності на території України. При цьому необхідно знати наступне: 

- Згідно ст. 7 вказаного закону іноземці та особи без громадянства здійснюють волонтерську діяльність через організації та установи, що залучають до своєї діяльності волонтерів, інформація про які розміщена на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері волонтерської діяльності. Згідно даних з сайту Мінсоцполітики (https://www.msp.gov.ua/news/13308.html) для  такого розміщення на веб-сайті організації та установи надсилають до Мінсоцполітики офіційні листи (на бланку організації                  за підписом керівника) із відомостями про юридичну особу (мають відповідати інформації про державну реєстрацію): повне найменування, код ЄДРПОУ, місцезнаходження, поштова адреса, номери засобів зв’язку, відомості про керівника (прізвище, ім’я, по батькові).За наявності, повідомляється електронна адреса, адреса офіційного веб-сайту в мережі Інтернет; за бажанням − інші відомості.

- Згідно ст. 5 закону організації та установи, що залучають до волонтерської діяльності іноземців та осіб без громадянства, протягом п’яти робочих днів з моменту такого залучення письмово інформують про це центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері волонтерської діяльності.

- Згідно ст. 5 закону організації та установи, що залучають до волонтерської діяльності іноземців та осіб без громадянства, у разі припинення іноземцем чи особою без громадянства провадження волонтерської діяльності протягом п’яти робочих днів повідомляють про це центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції.

Згідно статті 7 закону волонтери надають волонтерську допомогу на базі організації чи установи, що залучає до своєї діяльності волонтерів, на підставі договору про провадження волонтерської діяльності, укладеного з такою організацією чи установою, або без такого договору.

 

Останні запитання в цьому розділу

Викладання мови на волонтерських засадах: правове оформлення

Є іноземець, який готовий безкоштовно викладати мову на безкоштовних курсах, що організовані неприбутковою організацією. Що потрібно, щоб оформити такого іноземця як волонтера? Яка має бути віза? Дякую

Переглянути

Оформлення волонтерських послуг з надання дизайнерських послуг

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, як правильно оформити стосунки благодійної організації та фізичної особи, яка погодилась надати безоплатно полсуги у виконані дизайнерського проекту? Який вид договору вірно...

Переглянути

Правильне ведення реєстру волонтерів

Доброго дня! Скажіть, будь ласка, як правильно вести реєстр волонтерів? Куди потрібно здавати звітність про те, що у благодійного фонду є волонтери (тобто з ними офіційно укладено договір про волонтерство)? Наперед...

Переглянути

Посвідчення волонтерів

Скажіть, чи може благодійна організація, балгодійний фонд самостійно видавати посвідчення волонтерам, попередньо уклавши договір про провадження волонтерської діяльності? чи яка структура видає такі посвідчення?

Переглянути

Реєстрація та оформлення волонтерів БО

Доброго дня! Скажіть, чи потрібно реєструвати волонтерів, що надають свою допомогу БО? як це правильно робити? чи потрібно робити посвідчення волонтера від благодійної організації та як воно має виглядати, вести...

Переглянути