Як передати повноваження голови правління благодійної організації іншій людині?

30 травня 2018, 15:18 до роздiлу

Олександр Евтушенко

Здравствуйте. Вопрос: являюсь Председателем правления Благотворительной организации Благотворительный фонд "Фонд развития Дошкольного учебного заведения. По имеющимся причинам, хочу передать полномочия другому человеку, который еще не является участником фонда. Напишите пож подробнее как это правильно сделать. В фонде как участник я не планирую больше состоять.

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

30 травня 2018, 15:18

Доброго дня!

Наскільки я розумію, Ви не плануєте бути більше ні учасником фонду, ні Головою Правління. Тому мова повинна йти не просто про передання повноважень, а про вихід учасника з фонду та переобрання Голови Правління, для чого компенетним(и) органом(ами) управління фонду повинні бути на підставі відповідних заяв прийняті відповідні рішення (складені відповідні протоколи). Оскільки за законодавством членство у виконавчому органі не пов'язане з участю у фонді, нового Голову Правління не обов'язково приймати в учасники фонду, якщо інше не вказано в статуті фонду.

В разі необхідності державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань виходу учасника та переобрання Голови Правління (якщо він зареєстрований в ЄДР як керівник і/або підписант), державному реєстратору необхідно подати (ч. 4 ст. 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань"):

-  заяву відповідної форми;

- оригінал(и) або нотаріально засвідчену копію відповідного(их) рішення(нь) компенетного(их) органу(ів) управління фонду (на практиці зазвичай подають оригінал, тому рішення роблять в 2-х примірниках) та/або нотаріально засвідчену заяву про вихід зі складу учасників (на практиці подають разом з рішенням);

- документ про сплату адміністративного збору.

Останні запитання в цьому розділу

Оформлення оплати праці директора БО/ГО

Добрий день! Чи може директор благодійної/громадської організації працювати на громадських засадах / безоплатно? І як це правильно документально оформити?

Переглянути

Правильність оформлення керівника- тренера БО БФ

Доброго дня! Звертаюсь до фахівців по таким питанням. 1) як правильно прописати в штатному, та потім в наказі, що керівник (директор БО БФ) буде виконувати функції і керівника і тренера одночасно. Підписуємо грантову...

Переглянути

Документальне оформлення нарахування зарплати виконавчому директору ГО

Виконавчий директор новостворенної ГО (він же один з засновників) виконує свої функції на громадських засадах (діяльності щн немає). В Статуті прописано: "Виконавчий директор виконує свої функції на громадських...

Переглянути

Порядок оформлення виплати заробітної плати директора новоствореного БФ

Новостворений благодійний фонд. Як директору (що є засновником) отримувати заробітну плату, чи потрібно укладати трудовий договір?

Переглянути

Порядок виплати заробітної плати працівникам ГО

Доброго дня! підкажіть будь ласка, мы маємо дві організації одна "Благодійна організація Благодійний фонд" а інша "Громадська організація" и та і інша займаються благодійною діяльністю, як відображати витрати...

Переглянути