Прийняття бухгалтера без заробітної плати

28 січня 2022, 18:31 до роздiлу

Зозуля Надія

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, приймають людину на посаду бухгалтера (за сумісництвом) Благодійного Фонду. Але виплати заробітної плати не передбачено. Чи необхідно подавати до ДПС повідомлення про прийняття на роботу?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

28 січня 2022, 18:31

Добрий день!

Виконання трудової функції на будь-якій посаді без оплати праці неможливе. Виплата зарплати є істотною умовою трудового договору (див., зокрема, ст. 21 КЗпП). Тому вважаю, що бухгалтера не можна приймати на посаду за сумісництвом без виплати зарплати.

Що стосується повідомлення про прийняття на роботу, воно подається в ДПС у будь-якому випадку прийняття особи на роботу до того як вона приступила до роботи, окрім випадку керівника юридичної особи, по якому повідомлення не повинно подаватись. 

Останні запитання в цьому розділу

Правильність оформлення керівника ГО на громадських засадах

Вітаю. В ГО в штатному розкладі зазначено дві посади: керівника та головинй бухгалтер. у відомостях про оклад, у керівника прописано "на громадських засадах", а у головного бухгалтера прописано "мінімальна зарплата...

Переглянути

Оформлення трудових відносин для реалізації проекту

Доброго дня. Громадська організація має 3 засновників. Утворена в січні 2021 року. Зараз вперше виграли проект, відкрили рахунок в банку. Для реалізації проекту потрібно залучити двох людей з ГО (Голова ГО та один із...

Переглянути

Робота директора та засновника БО БФ на громадських засадах

Добого дня! в БО БФ Директор та засновник одна й та сама особа, написана заява про роботу на громадських засадах, ведеться невеличка діяльність, чи є це порушенням трудового законодавства?

Переглянути

Заробітна плата та гонорари голови правління БО

Доброго дня. БО БФ "Фонд громади Умані Форум" має 3 засновників. Вони ж і є правління. Серед одного з них обрали Голову правління. Підскажіть будь ласка, чи можуть ці люди працювати у Фонді, отримувати заробітну плату,...

Переглянути

Оформлення оплати праці директора БО/ГО

Добрий день! Чи може директор благодійної/громадської організації працювати на громадських засадах / безоплатно? І як це правильно документально оформити?

Переглянути