Правильність оформлення керівника ГО на громадських засадах

01 грудня 2021, 18:09 до роздiлу

Кошкарьов Павло

Вітаю. В ГО в штатному розкладі зазначено дві посади: керівника та головинй бухгалтер. у відомостях про оклад, у керівника прописано "на громадських засадах", а у головного бухгалтера прописано "мінімальна зарплата згідно чинного законодавства". Питання 1: чи правильно взагалі в штатний включати керівника якщо працює на громадських засадах, якщо треба то чиправильний запис? Питання 2 чи правильно прописувати ГБ фразу "мінімальна зарплата згідно чинного законодавства", чи треба прописувати конкретну цифру і міняти її коли міняється мінімальна ЗП? Питання 3 якщо керівника не потрібно включати в штатний чи нормально, що штатний буде містити відомості тільки про ГБ? Дякую за відповідь

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

01 грудня 2021, 18:09

Добрий день!

Чинним законодавством жодним чином не врегульовано форму або вимоги до штатного розкладу. Тут можна орієнтуватись тільки на практику, наприклад, лист Мінпраці від 27.06.2007 № 162/06/187-07. Згідно цього листа штатний розпис (розклад) - це документ, що встановлює для даної організації структуру, штати і посадові оклади працівників. Штатний розпис містить назви посад, чисельність персоналу і оклади за кожною посадою.

Таким чином, якщо керівник виконує свої обов'язки на громадських засадах і не знаходиться з організацією у трудових відносинах (а це логічно пов'язано з виконанням обов`язків на громадських засадах), вказування його посади в штатному розкладі вважаю недоцільним, оскільки це може бути непрямим доказом його трудових відносин з організацією для перевіряючих, що може тягнути за собою ризик необхідності встановлювати і платити керівнику оклад, ризик сплати штрафу за неоформлення трудових відносин згідно ст. 265 КЗпП.

Інша справа, чи правомірно керівник виконує свої обов'язки на громадських засадах. На практиці це допускається для вибірних посад колегіальних органів, що виконують свої обов'язки нерегулярно, та якщо про це зазначено в статуті (наприклад, Голова Правління). Щодо такої посади як директор, вважаю її такою, що вимагає постійного виконання обов'язків, є трудовою функцією і, відповідно, потребує оплати праці. Відповідно, тут необхідно розбиратись індивідуально, з документами на руках.

Що стосується головного бухгалтера, хоч законодавство і не містить чітких вимог до формулювання окладу в штатному розкладі, але оскільки Закон України "Про оплату праці" розрізняє мінімальний посадовий оклад і мінімальну зарплату, при цьому остання може складатись з різних виплат, а також керуючись іншими положенням даного закону (зокрема про конкретність розміру окладу), рекомендую все ж таки вказувати оклад у цифровому виразі.

Останні запитання в цьому розділу

Оформлення трудових відносин для реалізації проекту

Доброго дня. Громадська організація має 3 засновників. Утворена в січні 2021 року. Зараз вперше виграли проект, відкрили рахунок в банку. Для реалізації проекту потрібно залучити двох людей з ГО (Голова ГО та один із...

Переглянути

Робота директора та засновника БО БФ на громадських засадах

Добого дня! в БО БФ Директор та засновник одна й та сама особа, написана заява про роботу на громадських засадах, ведеться невеличка діяльність, чи є це порушенням трудового законодавства?

Переглянути

Заробітна плата та гонорари голови правління БО

Доброго дня. БО БФ "Фонд громади Умані Форум" має 3 засновників. Вони ж і є правління. Серед одного з них обрали Голову правління. Підскажіть будь ласка, чи можуть ці люди працювати у Фонді, отримувати заробітну плату,...

Переглянути

Оформлення оплати праці директора БО/ГО

Добрий день! Чи може директор благодійної/громадської організації працювати на громадських засадах / безоплатно? І як це правильно документально оформити?

Переглянути

Правильність оформлення керівника- тренера БО БФ

Доброго дня! Звертаюсь до фахівців по таким питанням. 1) як правильно прописати в штатному, та потім в наказі, що керівник (директор БО БФ) буде виконувати функції і керівника і тренера одночасно. Підписуємо грантову...

Переглянути