Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Оформлення в штат директора БФ

05 жовтня 2017, 19:14 до роздiлу

Наталія Лапа

Доброго дня! Пане Максим, на продовження теми БФ школи, а точніше особи, яка буде виконувати виконавчу функцію: 1) чи може працювати Директор БФ за трудовим договором у цьому БФ? 2) якщо ні, на який мінімальний відсоток від мінімальної заробітньої плати можна його офомити в штат при умові, що ця особа вже працевлаштована і отримує мінімальну зарплатню? При цьому яким буде ЄСВ? Дякую за відповіді!

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

05 жовтня 2017, 19:14

Доброго дня!

1. Директор БФ може, на мою думку, працювати в БФ тільки на умовах трудового договору. Якщо ж йдеться про директора школи, то тут необхідно вказати, що згідно п. 4 Положення про умови роботи за сумiсництвом працiвникiв державних пiдприємств, установ i органiзацiй, затвердженого наказом Мiнпрацi, Мiн'юсту i Мiнфiну України вiд 28.06.93 р. № 43, керівники державних підприємств, установ, організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів державних підприємств, установ, організацій (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники не мають права працювати за сумісництвом (за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності). Ця норма поширюється також на підприємства, організації, установи комунальної форми власності (див., наприклад, лист Міністерства праці та соцполітики України від 16.09.2010 р. N 294/13/116-10).

2. Якщо директор БФ вже працевлаштований за основним місцем роботи в іншій організації чи установі, він може працювати в БФ на умовах сумісництва, тобто у вільний від основної роботи час. В такому разі в його трудовому договорі узгоджується відповідний часовий режим роботи.

Вiдповiдно до ст. 102-1 КЗпП працiвники, якi працюють за сумiсництвом, одержують заробiтну плату за фактично виконану роботу. Згідно роз'яснень спеціалістів Мінсоцполітики пiд фактично виконаною роботою слiд вважати роботу, виконання якої вiдображено у вiдрядному нарядi, або роботу, виконання якої зафiксовано в табелi облiку робочого часу (див. https://buhgalter911.com/uk/news/news-458686.html).

Згідно ст. 3 Закону України "Про оплату праці" мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.

Згідно ст. 3-1 того ж закону у разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці.

Оскільки встановлення розміру заробітної плати відноситься до питань, які погоджуються сторонами під час укладення трудового договору (див. ст. 1 Закону України "Про оплату праці"), але не може бути нижчим мінімальної заробітної плати за повністю виконану місячну (годинну) норму праці (див. ст. 3-1 Закону України "Про оплату праці"), вважаю формально можливим встановлення для директора місячного посадового окладу з оплатою пропорційно фактично виконаній роботі.

Однак при цьому необхідно зважати на реалістичність встановлення такого рівня зарплати керівника з огляду на обсяг роботи БФ, його завантаженість тощо для уникнення зайвих питань під час перевірок тощо. Те саме стосується і мінімального відсотку, який законодавством не обмежується, але з точки зору практики повинен бути врівноважений і реалістичний.

 

Останні запитання в цьому розділу

Керівник МБФ - наймана особа

Чи може бути керівником міжнародного благодійного фонду наймана особа,яка не є засновником?

Переглянути

Директор БО на громадських засадах

Добрый день, можно ли в БФ назначить единственного учасника и.о. директором без выплаты заработной платы как в ООО ?

Переглянути

Оплата праці у новоствореному БО

на мое ім'я 01.09.2020р. зареєстрували БФ, я озасновник фонду і призначив себе президентом. Фонд з нульовим балансом, в рішенні засновника і в уставі не прописано, что президент працюватиме на безоплатній засаді. Яке...

Переглянути

Оплата праці персоналу у новоствореному БФ

Доброго дня. Цікавить таке питання. Якщо БФ новостворений і немає ще напрацювань, як і звідки бухгалтеру (я так зрозумів що потрібно оформляти офіційно як матеріально відповідальну особу) виплачувати зарплату? Адже...

Переглянути

Мінімальний час роботи для директора новоствореного БО

При відкритті благодійного фонду каса будет деякий час пуста. Який иінімальний час роботи за місяць можно призначини однуому працівнику фонду- директору. Ст.Конституції 19 по цьому питанню дає ссилання на закони...

Переглянути