При відкритті благодійного фонду каса будет деякий час пуста. Який иінімальний час роботи за місяць можно призначини однуому працівнику фонду- директору. Ст.Конституції 19 по цьому питанню дає ссилання на закони України, а це Кодекс України про працю.
Доброго дня!
Наскільки мені відомо, чинне законодавство не містить такого поняття як "мінімальний час роботи".
Натомість, статті 50 і 51 КЗпП України встановлюють максимальний обсяг нормальної та скороченої тривалості робочого часу.
А згідно статті 52 КЗпП України для працівників установлюється п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями. При п'ятиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи (зміни) визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку або графіками змінності, які затверджує власник або уповноважений ним орган за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації з додержанням установленої тривалості робочого тижня (статті 50 і 51). Та ж норма встановлює, що на тих підприємствах, в установах, організаціях, де за характером виробництва та умовами роботи запровадження п'ятиденного робочого тижня є недоцільним, встановлюється шестиденний робочий тиждень з одним вихідним днем. При шестиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи не може перевищувати 7 годин при тижневій нормі 40 годин, 6 годин при тижневій нормі 36 годин і 4 годин при тижневій нормі 24 години.П'ятиденний або шестиденний робочий тиждень встановлюється власником або уповноваженим ним органом спільно з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) з урахуванням специфіки роботи, думки трудового колективу і за погодженням з місцевою радою.
Відповідно до статті 56 КЗпП України за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках провадиться пропорціонально відпрацьованому часу або залежно від виробітку.
Таким чином, як видно з вищевикладеного, тривалість роботи працівника визначається локальними нормативними актами, виданими роботодавцем, або угодою роботодавця і працівника в межах максимальних параметрів, визначених чинним законодавством.
Відповідно, директор фонду може видати наказ про працю на умовах неповного робочого часу (наприклад, 2 години один день на тиждень). При цьому оплата праці буде здійснюватись у відповідному % до місячного посадового окладу директора, який (не відсоток, а оклад) не може бути меншим мінімальної заробітної плати, визначеної чинним законодавством (ст. 3-1 Закону України "Про оплату праці").
Ми ГО і хочемо взяти людину на зарплату. Як це оформляти? Прописати рішення в Протоколі Засідання Правління Організації чи треба скликати Загальні Збори Організації? Дякую
ПереглянутиЧи може бути керівником міжнародного благодійного фонду наймана особа,яка не є засновником?
ПереглянутиДобрый день, можно ли в БФ назначить единственного учасника и.о. директором без выплаты заработной платы как в ООО ?
Переглянутина мое ім'я 01.09.2020р. зареєстрували БФ, я озасновник фонду і призначив себе президентом. Фонд з нульовим балансом, в рішенні засновника і в уставі не прописано, что президент працюватиме на безоплатній засаді. Яке...
ПереглянутиДоброго дня. Цікавить таке питання. Якщо БФ новостворений і немає ще напрацювань, як і звідки бухгалтеру (я так зрозумів що потрібно оформляти офіційно як матеріально відповідальну особу) виплачувати зарплату? Адже...
Переглянути