Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Додаткові виплати штатним працівникам БО

18 березеня 2020, 12:45 до роздiлу

Дріжд Дмитро

Доброго дня! Чи може БО застосовувати додаткову заробітну плату для своїх працівників, тобто винагороду за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість та особливі умови праці? Чи не буде це протирічити Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації"? Дякую.

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

18 березеня 2020, 12:45

Доброго дня!

Закон України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" не встановлює обмежень щодо оплати праці працівників благодійних організацій (БО).

В той же час, оскільки БО є, як правило, неприбутковими організаціями, необхідно враховувати положення пп. 133.4.1. п. 133.4. ст. 133 Податкового кодексу, згідно якого неприбутковим підприємством, установою та організацією для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств є, зокрема, підприємство, установа та організація, установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників у розумінні Цивільного кодексу України), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб. 

Згідно ст. 2 Закону України "Про оплату праці" структура заробітної плати включає, окрім основної заробітної плати, додаткову заробітну плату та інші заохочувальні та компенсаційні виплати.

Додаткова заробітна плата - це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

Інші заохочувальні та компенсаційні виплати включають виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, виплати в рамках грантів, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Таким чином, вважаю встановлення відповідних надбавок, доплат чи премій в БО цілком правомірним, за умови їх належного оформлення (в колективному та/чи трудовому договорі (включаючи видання відподного наказу, положення тощо), гранті згідно ст. 5 Закону України "Про оплату праці").

Останні запитання в цьому розділу

Чи може БО працювати без бухгалтера

Доброго дня. Чи може Директор БФ самостійно вести бухгалтерський і кадровий облік в БФ, без наявності посади бухгалтера в штатному розписі і , відповідно, без працівника бухгалтера? Читаю Закон про бухоблік, там...

Переглянути

Відповідальність директора БО

Яка відповідальність та ризики директора благодійного фонду?

Переглянути

Зарплатня директора БО за відсутності пожертв на рахунках

Здравствуйте. Недавно зарегистрировали благотворительный фонд, но сбора пожертвований еще не было и ближайшие несколько месяцев не планируется. Однако директору фонда уже нужно выплачивать зарплату. Как "засновник"...

Переглянути

Надання послуг ФОП керівником ГО

Доброго дня!Керівник ГО введенний в штат на мінімальний оклад, питання? Чи можемо ми йому платити з/п і ще окремо, як фопу за послуги згідно гранту? Дякую за допомогу!

Переглянути

Підписант організації після закінчення трудового контракту керівника

Доброго дня! Підскажіть, будь ласка, чи може керівник ГО після завершення строкового трудового контракту бути підписантом\керівником організації та виконувати функції керівника на волонтерських засадах. Достатньо...

Переглянути