Доброго дня. Ми, Благодійний фонд "Сестри Даліли" займаємося допомогою людям з інвалідністю, які хворіють рідкісним захворюванням - легенева гіпертензія. Орендуємо у міста приміщення з цільовим призначенням - використовувати для діяльності благодійного фонду. Нещодавно ми розпочали фандрейзинговий проєкт "Навчально-соціальний проєкт: студія краси клубного типу "Butterfly in blue", який полягає у наданні послуг краси за попереднім записом: манікюр, педикюр, стрижка. В рамках проєкту обладнали одну із кімнат приміщення наданого в оренду під студію краси. Клієнт отримує послугу та передає кошти як благодійний внесок, який перераховуємо на діяльність Благодійного фонду "Сестри Даліли". Тобто отримані кошти ідуть на діяльність Благодійного фонду. Люди із легеневою гіпертензією отримують послугу безкоштовно. Також в рамках проєкту заплановано навчання манікюру, стрижці і т.д. для бажаючи пацієнтів із легеневою гіпертензією. У нас є запитання з цього приводу:
Доброго дня!
Згідно ч. 4 ст. 16 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" благодійні організації мають право здійснювати господарську діяльність без мети одержання прибутку, що сприяє досягненню їх статутних цілей.
Облаштування студії краси та надання платних послуг особам, що не є цільовою аудиторією діяльності благодійної організації, є дещо ризикованим з точки зору застосування цієї норми, оскільки може розцінюватись як діяльність, що не сприяє досягненню статутних цілей і спрямована виключно на мету одержання прибутку. Хоча з іншого боку, організація може доводити, що кошти, одержані від вказаної діяльності, спрямовуються виключно на видатки статутної діяльності, і таким чином прибуток не одержується, а самі кошти сприяють статутній діяльності організації. Відповідна правозастосовна практика мені не відома (швидше за все, за відсутності перевірок неприбуткових організацій, її майже не існує), тому належним чином оцінити вірогідність даного ризику не виявляється на разі можливим.
1. Благодійна організація може залучати до своєї діяльності волонтерів. Однак з огляду на наведені вище ризики, є ризик визнання таких відносин з волонтерами при наданні платних послуг фактично трудовими, тобто такими, які передбачають виплату зарплати.
2. Згідно ст. 11 Закону України "Про волонтерську діяльність" волонтерам для провадження волонтерської діяльності можуть бути відшкодовані витрати на відрядження на території України та за кордон у межах норм відшкодування витрат на відрядження, встановлених для державних службовців і працівників підприємств, установ та організацій, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів.
Волонтеру також можуть бути відшкодовані підтверджені документами:
витрати на проїзд (включаючи перевезення багажу) до місця здійснення волонтерської діяльності;
витрати на харчування, коли волонтерська діяльність триває більше 4 годин на добу;
витрати на проживання у разі відрядження волонтера до іншого населеного пункту для провадження волонтерської діяльності, що триватиме більше 8 годин;
витрати на поштові та телефонні послуги, якщо волонтер здійснює волонтерську діяльність поза межами місцезнаходження волонтерської організації;
витрати на проведення медичного огляду, вакцинації та інших лікувально-профілактичних заходів, безпосередньо пов'язаних з наданням волонтерської допомоги.
На мою думку, такий вичерпний перелік було наведено в законі з розрахунком на звільнення цих витрат від оподаткування. Однак, за відсутності відповідної пільги в Податковому кодексі оплата витрат волонтерів підлягає оподаткуванню. Тому, вважаю, якщо відповідні витрати пов'язані із статутною діяльністю, та за умови відповідного оподаткування, вони можуть і не входити у вказаний перелік.
3. Залежить від оцінки орендодавцем зазначеного на початку консультації ризику.
4. Така вимога існує для громадських об'єднань (ст. 21 Закону України "Про громадські об'єднання"). Для благодійних організацій такої вимоги не існує.
Доброго дня! Допоможіть будь ласка знайти форми співпраці ГО та ОТГ. В ОТГ Є комунальний заклад, та його призначення. В ГО є проєкт щодо цього закладу, який виходить за межі цього призначення, але задовільнює потреби...
ПереглянутиУ статуті Благодійного фонду є пунк що фонд може створювати, для виконання своїх статутних завдань підприємства та організації. Цікавить які саме підприємства може створювати Благодійний фонд, на основі чого має...
ПереглянутиДоброго дня. Религійна організація має намір придбати комерційну нерухомість. Чи має право вона здавати цю нерухомість в оренду і отримувати таким чином доходи в подальшому. - Чи є ризик втрати неприбукового...
ПереглянутиДоброго дня! Цікавить тема соціального підприємництва. Розділ 77 Цивільного кодексу України говорить про спільну діяльність. Чи може група фіз. осіб заключити договір спільної діяльності з громадською організацією...
ПереглянутиДобрый день. Подскажите пожалуйста, какие документы нужны что бы оформить в благотворительном фонде предпринимательскую деятельность. Деньги полученные от это деятельности будут идти по целевому назначению.
Переглянути