Доброго вечора! Проконсультуйте, будь ласка, щодо можливості реалізації неприбутковою організацією власної сувенірної продукції. В установчих документах організації зазначено "право здійснювати господарську діяльність без мети одержання прибутку, що сприяє досягненню статутних цілей" та інформація, яка відповідає статусу неприбутковості і вимогам ПКУ: "6.7.Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників, членів Організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів керівних органів та інших пов’язаних з ними осіб. 6.8. Доходи (прибутки) Організації мають використовуватися виключно для фінансування видатків на утримання Організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених Статутом. 9.3. У разі припинення Організації її активи після задоволення вимог кредиторів передаються за рішенням Організації на статутні або благодійні цілі іншому (кільком іншим) громадському об’єднанню, а в разі неприйняття такого рішення - зараховую." Чи має право організація замовляти та продавати сувенірну продукцію, прибуток від якої направляти на статутні цілі, не порушуючи вимог щодо неприбутковості? Якщо так, то на що потрібно звернути увагу?
Доброго дня Поліно!
Дякую Вам за актуальне запитання і вибачте за затримку з відповіддю.
Так, справді Податковим кодексом України передбачено право неприбуткових організацій отримувати доходи від своєї діяльності.
Судячи з інформації викладеної у Вашому запитанні, я розумію що статут Вашої організації відповідає вимогам пункту 133.4.1. Податкового кодексу України.
На відміну від попередньої редакції, яка діяла до 2015 року, в діючій редакції не передбачено обмежень по видах доходів неприбуткових організацій, які звільняються від оподаткування.
В той самий час, пунктом 133.4.2. Податкового кодексу України чітко передбачено порядок використання таких доходів, зокрема, "виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами".
Таким чином, для цілей збереження неприбуткового статусу та звільнення від оподаткування податком на прибуток важливо прослідкувати "цільове" використання доходів неприбуткової організації. Наприклад, для реалізації її статутних цілей чи її утримання.
За таких обставин важливо документально підтвердити використання доходів саме на цілі передбачені кодексом, і не лише в Договорах чи актах прийому-передачі, але й в платіжних чи супроводжуючих документах.
Неправильне, нечітке чи непослідовне формулювання видатків в первинних документах, може бути підставою для податкових органів стверджувати, що доходи не були використані у відповідності з пунктом 133.4.2. Податкового кодексу України. Як наслідок - втрата неприбуткового статусу.
Хорошою практикою може слугувати складення кошторисів на кожний проект, який реалізовує неприбуткова організація з межах своєї статутної діяльності. За таких обставин у Вас буде додаткове підтвердження, що видатки в межах таких кошторисів мають пряме відношення до Вашої статутної діяльності.
Сподіваюсь Вам буде ця інформація корисною.
З повагою,
Юра
Доброго дня! Допоможіть будь ласка знайти форми співпраці ГО та ОТГ. В ОТГ Є комунальний заклад, та його призначення. В ГО є проєкт щодо цього закладу, який виходить за межі цього призначення, але задовільнює потреби...
ПереглянутиДоброго дня. Ми, Благодійний фонд "Сестри Даліли" займаємося допомогою людям з інвалідністю, які хворіють рідкісним захворюванням - легенева гіпертензія. Орендуємо у міста приміщення з цільовим призначенням -...
ПереглянутиУ статуті Благодійного фонду є пунк що фонд може створювати, для виконання своїх статутних завдань підприємства та організації. Цікавить які саме підприємства може створювати Благодійний фонд, на основі чого має...
ПереглянутиДоброго дня. Религійна організація має намір придбати комерційну нерухомість. Чи має право вона здавати цю нерухомість в оренду і отримувати таким чином доходи в подальшому. - Чи є ризик втрати неприбукового...
ПереглянутиДоброго дня! Цікавить тема соціального підприємництва. Розділ 77 Цивільного кодексу України говорить про спільну діяльність. Чи може група фіз. осіб заключити договір спільної діяльності з громадською організацією...
Переглянути