Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Чи може група фіз. осіб заключити договір спільної діяльності з громадською організацією та здійснювати господарську діяльність?

14 вересня 2018, 12:44 до роздiлу

Юрій Манжос

Доброго дня! Цікавить тема соціального підприємництва. Розділ 77 Цивільного кодексу України говорить про спільну діяльність. Чи може група фіз. осіб заключити договір спільної діяльності з громадською організацією та здійснювати господарську діяльність? У нас реабілітаційний центр зареєстрований як громадська організація. При здійсненні комерційної діяльності в рамках КВЕДів нашого ГО, чи можемо ми укладати договори спільної діяльності з особами які проходять реабілітацію, або вже її закінчили (але вирішили надалі займатись власною справою)? Дякуємо за відповідь!

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

14 вересня 2018, 12:44

Доброго дня!

Маю наступні зауваження щодо поставлених запитань.

Згідно пп. 2) ч. 2 ст. 21 Закону України "Про громадські об'єднання" громадське об'єднання має право здійснювати відповідно до закону підприємницьку діяльність безпосередньо, якщо це передбачено статутом громадського об'єднання, або через створені в порядку, передбаченому законом, юридичні особи (товариства, підприємства), якщо така діяльність відповідає меті (цілям) громадського об'єднання та сприяє її досягненню. Відомості про здійснення підприємницької діяльності громадським об'єднанням включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Хоча податкова практика з осіні 2017 р. й вважає комерційну діяльність несумісною з неприбутковим статусом, я вважаю дане право громадських об'єднань беззаперечним за умови дотримання вказаних вище умов.

Щодо фізичних осіб, то згідно ст. 55 Господарського кодексу господарську, особливо комерційну, діяльність здійснюють суб'єкти господарювання, і фізичні особи для того, щоб здійснювати таку господарську діяльність, повинні бути зареєстровані як підприємці.

Щодо договорів про спільну діяльність, їх укладення беззаперечно входить в правоздатність відповідних суб'єктів господарювання. Однак, необхідно приймати до уваги, що такі договори можуть бути різними. Так, згідно ч. 2 ст. 1130 Цивільного кодексу спільна діяльність може здійснюватися на основі об'єднання вкладів учасників (просте товариство) або без об'єднання вкладів учасників.

Що стосується конкретних відповідей на поставлені запитання, вони надані бути не можуть з огляду на відсутність будь-яких даних щодо статутної мети діяльності громадської організації, мети здійснення господарської діяльності, мети договорів про спільну діяльність тощо.

Останні запитання в цьому розділу

Соціальне підприємництво в комунальному приміщенні

Доброго дня. Ми, Благодійний фонд "Сестри Даліли" займаємося допомогою людям з інвалідністю, які хворіють рідкісним захворюванням - легенева гіпертензія. Орендуємо у міста приміщення з цільовим призначенням -...

Переглянути

Правові підстави створення благодійним фондом підприємств та організацій

У статуті Благодійного фонду є пунк що фонд може створювати, для виконання своїх статутних завдань підприємства та організації. Цікавить які саме підприємства може створювати Благодійний фонд, на основі чого має...

Переглянути

Які потрібні документи для оформлення підприємницької діяльності в благодійному фонді?

Добрый день. Подскажите пожалуйста, какие документы нужны что бы оформить в благотворительном фонде предпринимательскую деятельность. Деньги полученные от это деятельности будут идти по целевому назначению.

Переглянути

Чи може благодійна організація займатися соціальним підприємництвом?

Здравствуйте! подскажите пож. может благотворительная организация заниматься социальным предприятием?Лист ГУ ДФС у м. Києві від 06.04.2016 № 8196/10/26-15-12-05-11( сказано что нет) (Таким чином, благодійна організація має право...

Переглянути

Підприємницька діяльність БФ

Чи може благодійна організація (Благодійний фонд) вести підприємницьку діяльність з (надання) продажу фізичним особам пільгових путівок на оздовлення (відпочинок), наприклад, за 1 грн, без втрати неприбуткового...

Переглянути