Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Щодо оподаткування волонтерської діяльності

03 грудня 2015, 12:14 до роздiлу

Катерина Ржевська

Відповідно до ст. 11 Закону України "Про волонтерську діяльність", при відшкодуванні витрат на відрядження та інших витрат пов'язаних з впровадженням волонтерської діяльності, відшкодування цих витрат не є доходом волонтера та не є базою для оподаткування податком на доходи фізичної особи та єдиним соціальним внеском. Однак, згідгно ПКУ - це є додатковим благом для волонтера, оскільки він не пребуває з фондом у трудових відносинах, і відповідно ми повинні спалатити ПДФО за всі витрати, що відшкодували волонтеру. Чи правильно платити такий податок, якщо спеціальним законом волонтери звільнені від йог сплати. 

Дякую! 

Відповідь

Тетяна Левковець помічник юриста з питань податків Baker & McKenzie

03 грудня 2015, 12:14

05 березня 2015 року були внесені зміни до Закону України "Про волонтерську діяльність". Зокрема, частину 2 ст. 11 Закону доповнили положенням, яке передбачає, що витрати на відрядження не є доходом волонтера та звільняються від оподаткування податком на доходи фізичних осіб та єдиним соціальним внеском.

В той самий час, відповідні положення Податкового кодексу України ("ПКУ") не були змінені. Як наслідок, виникла колізія між Законом України "Про волонтерську діяльність" та ПКУ.

Стаття 5 Податкового кодексу України встановлено, що у разі якщо положення інших актів суперечать положенням Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються положення Кодексу.

Перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) доходу встановлений Податковим кодексом. Враховуючи те, що волонтери не перебувають із фондом у трудових відносинах, відповідно до положень Податкового кодексу, такі відшкодування будуть додатковим благом волонтера та підлягатимуть оподаткуванню ПДФО.

Таким чином, на сьогоднішній день практичної можливості застосовувати переваги, встановлені ст. 11 Закону України "Про волонтерську діяльність" немає. Для їх подальшого використання необхідно ініціювати внесення змін до Податкового кодексу України.

 

В свою чергу, потенційним варіантом вирішення цього питання є звернення до податкових органів за письмовою індивідуальною податковою консультацією.

Останні запитання в цьому розділу

Логістична доставка допомоги, шляхом залучення волонтерів. Чи може бути порушена така логістична процедура? Як вірно оформити логістичну допомогу волонтерів?

Добрый день! Благотворительная организация на постоянной основе доставляет на машинах своих волонтеров бенефициарам (в интернаты и детские дома) разнообразные тмц в качестве благотворительной помощи. ТМЦ...

Переглянути

Що потрібно, щоб брати волонтерів на роботу, чи накладаються на нас обмеження і обов'язки, яким чином ми можемо оформляти волонтерів і що від них вимагати?

Добрий вечір! Мене звати Анна, я являюсь представкиком БО "Благодійний фонд "Можемо Разом". Нас цікавлять такі запитання: що потрібно, щоб брати волонтерів на роботу, чи накладаються на нас обмеження і обов'язки, яким...

Переглянути

Звітність для громадських організацій

Добрый день! Мы общественная организация, код неприбыльности 0006. Наемных работников нет. Организация была зарегистрирована в январе 2016 года, но функционировать начинает только сейчас, все на волонтерской инициативе....

Переглянути

Відшкодування витрат на бензин волонтеру

Чи може благодійний фонд відшкодувати витрати на бензин волонтеру, за умови, що бензин був витрачений на поїздки на особистому авто, пов'язані з діяльністю фонду? Поїздки не носять систематичний характер (5-8 разів на...

Переглянути

Чи сплачується податок при відшкодуванні волонтером витрат на відрядження?

Волонтери і відрядження Чи є можливість у Фонда відправити волонтера у відрядження ? Чи не буде оплата проїзду до міста виконання певного доручення розцінено ДФС як додаткове благо, що підлягає під ПДФО та ВЗ. Дякую...

Переглянути