Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Перерахунок коштів від релігійної організації з України за кордон

04 березеня 2019, 21:40 до роздiлу

Тетяна Ді

Релігійна організація в Україні знаходиться в підпорядкуванні релігійної організації за кордоном, віруючі в Україні вносять пожертви на користь материнської компанії на банківські рахунки української релігійної організації, яким чином буде доцільно переахувати зібрані пожертви в Україні для розвитку материнської компанії за кордон на рахунки материнської компанії? Як юридично прописати це в статуті або скласти Договір з материнською компанією, щоб не опинитися під 15% податком на дохід нерезидентів в Україні?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

04 березеня 2019, 21:40

Доброго дня!

Згідно пп. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами. Доходи неприбуткових релігійних організацій використовуються також для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій, у тому числі надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя.

Таким чином, першою умовою для можливості такого платежу є те, що відповідні витрати релігійної організації повинні бути пов'язані з її утриманням або реалізацією статутних цілей і завдань, зокрема доброчинною діяльністю.

Згідно пп. 141.4.1 і 141.4.2 п. 144.4 ст. 144 Податкового кодексу будь-які виплати на користь нерезидента, окрім виплат за товари, роботи і послуги, як правило, передбачають утримання резидентом податку "на репатріацію" за ставкою 15%. Це стосується і виплати благодійної допомоги. 

В той же час, в залежності від країни резиденції нерезидента, міжнародний договір про уникнення подвійного оподаткування між Україною та вказаною країною може передбачати сплату податків тільки в країні нерезидента (щодо благодійної допомоги це, як правило, стаття про інші доходи), що згідно ст. 103 Податкового кодексу звільняє доходи нерезидента від оподаткування в Україні в разі надання ним українському контрагенту належним чином засвідченої (в залежності від країни - легалізованої, засвідченої апостилем або нотаріально тощо) довідки компетентного органу іноземної держави про те, що нерезидент є податковим резидентом відповідної країни.

Що стосується купівлі товарів, робіт або послуг у нерезидента, в залежності від обставин, у резидента - неприбуткової організації може виникнути обов'язок зі сплати ПДВ 20% без можливості отримати податковий кредит.

Останні запитання в цьому розділу

Порядок та процедура подання відомостей про кінцевих бенефіціарів БО

Підкажіть, будь ласка, чи потрібно благодійній організації, яка не має кінцевого бенефіціара, подавати відомості про це, і яка сама процедура? Дякую

Переглянути

Передання майна БО до статутного фонд ТОВ: правові підстави

Вопрос к юристу. Добрый день. Меня зовут Ольга и я являюсь соучредителем общественной организации, которая имеет статус не прибыльности. В соответствии с нашим Статутом, мы имеем право открывать коммерческие...

Переглянути

Зміни до найменування БФ

Доброго дня. Дайте будь ласка відповідь. У нас в благодійному фонді виникла потреба внести зміни до статуту, однак виникло питання чи потрібно внести зміни до найменування фонду, адже у теперішньому найменуванні...

Переглянути

КВЕД для будівництва церкви

не можу підібрати сферу благодійноії діяльності для будівництва церкви

Переглянути

Різниця між МБФ та БФ при реєстрації благодійної організації

в чем разница Международного Благотворительного Фонда и просто Благ Фонда?

Переглянути