Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Передання майна БО до статутного фонд ТОВ: правові підстави

04 листопада 2020, 9:16 до роздiлу

Васько Ольга

Вопрос к юристу. Добрый день. Меня зовут Ольга и я являюсь соучредителем общественной организации, которая имеет статус не прибыльности. В соответствии с нашим Статутом, мы имеем право открывать коммерческие предприятия. На сегодняшний день мы планируем регистрацию ООО, одним из учредителей которой будет наша ОО у которой будет 51% акций. Так как мы неприбыльная организация, у нас на балансе ничего не числится, а нам необходимо внести свои 51% в уставной капитал ООО. Мы планируем это сделать путем благотворительного взноса на счет ОО в виде денежной помощи или в качестве орг.техники. Подскажите пожалуйста, как правильно потом передать эти средства или технику в уставной фонд ОО из Общественной организации, чтобы не потерять статус не прибыльности?

Відповідь

Олексій Фелів

04 листопада 2020, 9:16

Доброго дня!

Відповідно до п.2 ч. 2. статті 21 Закону України «Про громадські об’єднання» громадське об'єднання зі статусом юридичної особи має право здійснювати відповідно до закону підприємницьку діяльність безпосередньо, якщо це передбачено статутом громадського об'єднання, або через створені в порядку, передбаченому законом, юридичні особи (товариства, підприємства), якщо така діяльність відповідає меті (цілям) громадського об'єднання та сприяє її досягненню. 

Відповідно до п. 133.4.2 Податкового Кодексу України доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Відповідно до вище наведених норм громадська організація має право створювати підприємство (ТОВ) (в тому числі, здійснювати внески до статутного капіталу), якщо це відповідає меті (цілям) громадського об'єднання та сприяє її досягненню.

Існує думка, що ГО може втратити статус неприбутковості, якщо здійснить внески в статутний капітал ТОВ, оскільки пункт 133.4.2 Податкового Кодексу прямо не передбачає можливість використання доходів ГО для цілей сплати внесків в статутний капітал. Ми вважаємо, що така думка не є обґрунтованою. Доходи (прибутки) неприбуткової організації можуть використовуватись для фінансування реалізації її мети (цілей, завдань).  

З огляду на вище викладене ми рекомендуємо зазначити відповідну мету у документах щодо створення ТОВ (протоколі зборів членів ГО, рішенні про створення ТОВ, статуті ТОВ, тощо).  

Останні запитання в цьому розділу

Порядок та процедура подання відомостей про кінцевих бенефіціарів БО

Підкажіть, будь ласка, чи потрібно благодійній організації, яка не має кінцевого бенефіціара, подавати відомості про це, і яка сама процедура? Дякую

Переглянути

Зміни до найменування БФ

Доброго дня. Дайте будь ласка відповідь. У нас в благодійному фонді виникла потреба внести зміни до статуту, однак виникло питання чи потрібно внести зміни до найменування фонду, адже у теперішньому найменуванні...

Переглянути

КВЕД для будівництва церкви

не можу підібрати сферу благодійноії діяльності для будівництва церкви

Переглянути

Різниця між МБФ та БФ при реєстрації благодійної організації

в чем разница Международного Благотворительного Фонда и просто Благ Фонда?

Переглянути

Надання квартир у власність дітей-сиріт як статутна діяльність БО

Доброго дня! Хочимо створити благодійний фонд з метою надання у власність квартир для дітей-сиріт. Чи потрібно це прописувати у статуті, чи є спеціальний код КВЕД для цієї мети?

Переглянути