Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Найменування БО

12 листопада 2019, 9:38 до роздiлу

Сергій Адамчук

Доброго дня! Реєструю Благодійну організацію. Назва наступна "Благодійна організація "Власна назва"". У статуті вказав "БО - діє у формі БФ. Реєстратор вимагає "Благодійна організація "Благодійний Фонд "власна назва"". Проблема, що у власній назві теж є слово "фонд". Чи правомірно чинить реєстратор і що на Вашу думку можна вдіяти?

Відповідь

Олексій Фелів

12 листопада 2019, 9:38

Найменування ю.о. повинно містити інформацію про її організаційно-правову форму та назву. [1]

Організаційно-правовою формою юридичної особи у даному випадку слугуватиме благодійна організація – як окремий вид організаційно-правової форми юридичної особи із відповідним кодом – згідно Державного класифікатора організаційно-правових форм господарювання.[2]

Водночас, назва юридичної особи може складатися з власної назви юридичної особи, а також містити інформацію про мету діяльності, вид, спосіб утворення, залежність юридичної особи та інші відомості згідно з вимогами до найменування окремих організаційно-правових форм юридичних осіб, установленими Цивільним, Господарським кодексами України та цим Законом.

Таким чином, законодавство встановлює обов'язок заявника вказувати інформацію щодо організаційно-правової форми ю.о. та назви ю.о. при здійсненні реєстрації юридичної особи, проте водночас встановлює право заявника додатково вказувати у назві юридичної особи інформацію, як от щодо виду організаційно-правової форми юридичної особи.

Благодійний фонд – це вид благодійної організації, а не окрема організаційно – правова форма юридичної особи. [3] А тому, заявник вправі на власний розсуд вказувати додаткову інформацію, яка буде міститись у назві юридичної особи – наприклад вид (благодійний фонд) організаційно-правової форми (благодійна організація) при подачі документів реєстратору для проведення державної реєстрації юридичної особи.

Підстави для відмови у державній реєстрації юридичної особи чітко сформовані у статті 28 ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань". (далі – "Закон"). У пункті 8 статті 28 Закону вказано, що невідповідність найменування ю.о. вимогам Закону може бути підставою для відмови у проведенні реєстрації. Проте, як ми з'ясували, вимоги вказувати в найменуванні юридичної особи "благодійний фонд" – немає, а відтак не може застосовуватись у даному випадку.

Частина 4 статті 28 Закону – зазначає, що відмова у державній реєстрації з підстав, не передбачених цією статтею, а також відмова у державній реєстрації (легалізації) професійної спілки, її організації або об'єднання не допускається.

Висновок: дії реєстратора є такими, що не відповідають Закону.

Рекомендація: Найменування юридичної особи слід сформувати наступним чином: Благодійна організація "Власна Назва". За бажанням заявника, слова «благодійний фонд» можуть бути включені до власної назви юридичної особи.

У випадку, якщо реєстратор, до якого ви звернулись, не погоджується з вище наведеною позицією, ми рекомендуємо звернутись до іншого реєстратора в межах області (міста Києва), оскільки оскарження дій реєстратора вимагає часу та грошей.[1]ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" від 15.05.2003 (зі змінами).

[2] Наказ Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики від 24.05.2004 №97 "Про затвердження національних стандартів України, державних класифікаторів України, національних змін до міждержавних стандартів, внесення зміни до наказу Держспоживстандарту України від 31 березня 2004 р. N 59 та скасування нормативних документів".

[3] ЗУ" Про благодійну діяльність та благодійні організації" від 05.07.2012 (зі змінами).

Останні запитання в цьому розділу

Порядок та процедура подання відомостей про кінцевих бенефіціарів БО

Підкажіть, будь ласка, чи потрібно благодійній організації, яка не має кінцевого бенефіціара, подавати відомості про це, і яка сама процедура? Дякую

Переглянути

Передання майна БО до статутного фонд ТОВ: правові підстави

Вопрос к юристу. Добрый день. Меня зовут Ольга и я являюсь соучредителем общественной организации, которая имеет статус не прибыльности. В соответствии с нашим Статутом, мы имеем право открывать коммерческие...

Переглянути

Зміни до найменування БФ

Доброго дня. Дайте будь ласка відповідь. У нас в благодійному фонді виникла потреба внести зміни до статуту, однак виникло питання чи потрібно внести зміни до найменування фонду, адже у теперішньому найменуванні...

Переглянути

КВЕД для будівництва церкви

не можу підібрати сферу благодійноії діяльності для будівництва церкви

Переглянути

Різниця між МБФ та БФ при реєстрації благодійної організації

в чем разница Международного Благотворительного Фонда и просто Благ Фонда?

Переглянути