Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Чи можлива зміна назви БФ без внесення змін до статуту організації?

08 листопада 2017, 17:06 до роздiлу

Dimitr Kozak

Доброго дня! Змінюємо назву благодійного фонду, але при цьому необхідно залишити в старому вигляді зміст статуту (затверджений 2007 р.), відповідно до якого засновник (а не конференція) вирішує більшість питань. Чи можливо не змінювати статут і при цьому не порушити приписи ЗУ "Про благодійну діяльність та благодійні організації". Дякую.

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

08 листопада 2017, 17:06

Доброго дня!

Згідно ч. 2 ст. 14 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" найменування повинно обов'язково міститись в установчих документах благодійної організації, відповідно, зміна найменування без зміни статуту неможлива.

Також згідно тієї ж норми статут повинен містити сфери благодійної діяльності організації, які запроваджені новим законом про благодійність з 03 лютого 2013 р. Статут в редакції 2007 р. явно не може відповідати вимогам нового закону, який запровадив не тільки сфери благодійної діяльності, які згадані як обов'язкова інформація в статуті, але й нове розуміння видів благодійної діяльності тощо.

Окрім того, статут в редакції 2007 р. не відповідатиме вимогам п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу до неприбуткових організацій.

 

Останні запитання в цьому розділу

Порядок та процедура подання відомостей про кінцевих бенефіціарів БО

Підкажіть, будь ласка, чи потрібно благодійній організації, яка не має кінцевого бенефіціара, подавати відомості про це, і яка сама процедура? Дякую

Переглянути

Передання майна БО до статутного фонд ТОВ: правові підстави

Вопрос к юристу. Добрый день. Меня зовут Ольга и я являюсь соучредителем общественной организации, которая имеет статус не прибыльности. В соответствии с нашим Статутом, мы имеем право открывать коммерческие...

Переглянути

Зміни до найменування БФ

Доброго дня. Дайте будь ласка відповідь. У нас в благодійному фонді виникла потреба внести зміни до статуту, однак виникло питання чи потрібно внести зміни до найменування фонду, адже у теперішньому найменуванні...

Переглянути

КВЕД для будівництва церкви

не можу підібрати сферу благодійноії діяльності для будівництва церкви

Переглянути

Різниця між МБФ та БФ при реєстрації благодійної організації

в чем разница Международного Благотворительного Фонда и просто Благ Фонда?

Переглянути