Звернення бюджетної організації за благодійною допомогою.

01 березеня 2017, 21:04 до роздiлу

Микола Мельник

Чи мае право директор підприємства, діяльність якого фінансується з державного бюджету (дитячий будинок інтернат) письмово звертатися до громади через мережу Інтернет за отриманням благодійних коштів для надання грошей на операцію, лікування паціента інтернату, який отримав травмування з вини обслуговуючого персоналу цього закладу?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

01 березеня 2017, 21:04

Доброго дня!

Згідно чинного законодавства (зокрема, Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків та пожертв від юридичних і фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2000 р. № 1222) дитячий будинок може отримувати подібного роду благодійну допомогу. При цьому, наскільки мені відомо, законодавство не забороняє керівнику такого закладу звертатись за отриманням благодійної допомоги.

Згідно ч. 5 ст. 7 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" особи, які перебувають на державній або іншій публічній службі та особи, які діють від імені осіб, які перебувають на державній або іншій публічній службі, не мають права здійснювати публічний збір благодійних пожертв, крім випадків, передбачених цим Законом. Однак, директор інтернату не відноситься до державних чи інших публічних службовців (див. ст. 1 Закону України "Про державну службу" та ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України), а збір коштів безпосередньо на рахунок інтернату не підпадає під діяльність, визначену вказаною нормою.

Тому, вважаю, згадане звернення можливе за умови приймання коштів на рахунок інтернату.

А от самостійно директор здійснювати публічний збір пожертв не зможе, оскільки згідно ч. 4 ст. 7 того ж закону особи, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені або на користь інших бенефіціарів (крім благодійних організацій), діють на підставі контракту (договору) про благодійну діяльність з таким бенефіціаром або одним із його законних представників, а це в даних обставинах неможливо.  

Останні запитання в цьому розділу

Збір коштів селищною радою

Селищна рада збираэ кошти з жителив на ремонт дороги.Чи може це суперечити закону?

Переглянути

Оподаткування благодійної пожертви

Підкажіть будь-ласка, – як оподатковується благодійна пожертва, що збирається представництвом міжнародного благодійного фонду в Україні. Представництво зареєстроване в Україні без статусу юридичної особи,...

Переглянути

Порядок організації публічного збору пожертв БО

Благодійна організація організувала публічний збір пожертв на подарунки до новорічних свят для дітей, які вилучені з неблагополучних сімей і перебувають у міській лікарні, де чакають подальшого розподілу (дитячі...

Переглянути

Публічний збір коштів фізичною особою шляхом продажу товару

Чи може фізична особа проводити публічний збір коштів, шляхом продажу якогось товару на користь дитячого будинку без будь-яких документів? Якщо ні, то які документи потрібні?

Переглянути

Порядок отримання приміщення БО

Яким чином благодійній організації зібрати кошти на оренду приміщення? Чи можливо отримати приміщення на конкурсній основі, якщо так, то який порядок?

Переглянути