Збір коштів селищною радою

24 січня 2022, 18:55 до роздiлу

Лена Плясун

Селищна рада збираэ кошти з жителив на ремонт дороги.Чи може це суперечити закону?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

24 січня 2022, 18:55
Добрий день!
Отримання благодійної допомоги селищною радою згідно листа Мінюсту від 15.02.2018 р. N 5512/100-2-18/7.3.1 можливе, за умови що така допомога відповідає критеріям безкорисливості, добровільності, цільової спрямованості. В інакшому випадку отримання такої допомоги буде забороненим згідно ст. 54 Закону України "Про запобігання корупції". Через це рекомендується оформлювати надання допомоги письмово (наприклад, якоюсь заявою, чи відомістю з відповідними формулюваннями).
Одночасно необхідно звернути увагу на положення ч. 5 ст. 7 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", згідно якої особи, які перебувають на державній або іншій публічній службі та особи, які діють від імені осіб, які перебувають на державній або іншій публічній службі, не мають права здійснювати публічний збір благодійних пожертв, крім випадків, передбачених цим Законом. Однак, на мою думку, виходячи з комплексного розуміння чинного законодавства, зокрема положень про публічний збір благодійних пожертв на користь ЗСУ (постанова КМУ № 451 від 30.06.2015), це обмеження не повинно стосуватися одержання коштів безпосередньо на поточний рахунок ради.
 

Останні запитання в цьому розділу

Оподаткування благодійної пожертви

Підкажіть будь-ласка, – як оподатковується благодійна пожертва, що збирається представництвом міжнародного благодійного фонду в Україні. Представництво зареєстроване в Україні без статусу юридичної особи,...

Переглянути

Порядок організації публічного збору пожертв БО

Благодійна організація організувала публічний збір пожертв на подарунки до новорічних свят для дітей, які вилучені з неблагополучних сімей і перебувають у міській лікарні, де чакають подальшого розподілу (дитячі...

Переглянути

Публічний збір коштів фізичною особою шляхом продажу товару

Чи може фізична особа проводити публічний збір коштів, шляхом продажу якогось товару на користь дитячого будинку без будь-яких документів? Якщо ні, то які документи потрібні?

Переглянути

Порядок отримання приміщення БО

Яким чином благодійній організації зібрати кошти на оренду приміщення? Чи можливо отримати приміщення на конкурсній основі, якщо так, то який порядок?

Переглянути

Порядок збору коштів шляхом краудфандінгу ГО

Доброго дня! хочемо збирати кошти шляхом краудфандінгу у себе на сайті. Зтикнулись з питаннями: 1. чи потрібно мати касовий апарат, щоб генерувати квитанції про отримані кошти? Ми - громадська організація зі статусом...

Переглянути