Збір коштів релігійними організаціями.

28 березеня 2018, 17:44 до роздiлу

Ігор Червінський

Доброго дня. Я представник релігійної організації через численні звернення наших прихожан про надання матеріальної допомоги на лікування, прохання про матеріальну чи речову допомогу дитячому дому нами на загальних зборах громади було прийнято рішення розпочати збір пожертв шляхом розташування скриньок для пожертв на територій дружніх нам комерційних установ, але ми не знаємо як це оформити юридично і як звітувати у податкову і чи потрібно нам для цього відкривати новий КВЕД, у податковій нам сказали якщо ми бажаємо займатися благодійністю то ми повинні відкривати благодійний фонд а якщо ми релігійна громада то ми можемо лише помолитись за всіх нужденних. Чи так це насправді? Якщо ні дуже просимо Вас розповісти як нам вести цю діяльність з юридичної точки зору, як оформлювати цю діяльність документально і яку податкову звітність потрібно вести.

Відповідь

Поліна Нюхіна

30 листопада -1, 0:00

Доброго дня,

Релігійна організація виявляється юридичною особою , правоздатність якої, встановлює закон та устав.

Згідно п.п. 2 п.4 ст 133 Податкового кодексу України Доходи неприбуткових релігійних організацій використовуються також для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій, у тому числі надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя. Відповідно, якщо в статуті релігійної організації вказано одним з напрямків діяльності надання благодійної допомоги, здійснення публічного збору благодійних пожертв , то така організація може здійснювати публічний збір коштів з використанням скриньок дотримуючись ст.7 ЗУ «Про благодійну діяльність та благодійну організації».

Також, згідно п.3 ст. 18 ЗУ «Про свободу совісті та релігійні організації» Релігійні організації мають право власності на майно, придбане або створене ними за рахунок власних коштів, пожертвуване громадянами, організаціями або передане державою, а також придбане на інших підставах, передбачених законом.

Та згідно п.5  ст.18 ЗУ «Про свободу совісті та релігійні організації» Релігійні організації мають право звертатися за добровільними фінансовими та іншими пожертвуваннями і одержувати їх.

Також, згідно п.6 ст.18 ЗУ «Про свободу совісті та релігійні організації» Фінансові та майнові пожертвування, як і інші доходи релігійних організацій, не оподатковуються.

Стосовно отримання КВЕД 82.99, то він передбачає для діяльність організацій зі збирання коштів на благодійні потреби, що їх здійснюють за винагороду або на основі контракту , стосовно КВЕДу можете ознайомитись за посиланням: http://kved.ukrstat.gov.ua/KVED2010/82/KVED10_82_99.html

Відповідно, не відноситься до діяльності релігійних організацій.

Проте, звертаємо Вашу увагу, що збір коштів не на території церкви, а у інших установах, може бути трактовано органами ДФС як порушення, тому для отримання роз’яснення, яке може бути використано, у разі потреби, для розв’язання судового спору з ДФС, радимо скористатися правом індивідуальної податкової консультації  в порядку ст. 53 Податкового кодексу України.

Останні запитання в цьому розділу

Збір коштів селищною радою

Селищна рада збираэ кошти з жителив на ремонт дороги.Чи може це суперечити закону?

Переглянути

Оподаткування благодійної пожертви

Підкажіть будь-ласка, – як оподатковується благодійна пожертва, що збирається представництвом міжнародного благодійного фонду в Україні. Представництво зареєстроване в Україні без статусу юридичної особи,...

Переглянути

Порядок організації публічного збору пожертв БО

Благодійна організація організувала публічний збір пожертв на подарунки до новорічних свят для дітей, які вилучені з неблагополучних сімей і перебувають у міській лікарні, де чакають подальшого розподілу (дитячі...

Переглянути

Публічний збір коштів фізичною особою шляхом продажу товару

Чи може фізична особа проводити публічний збір коштів, шляхом продажу якогось товару на користь дитячого будинку без будь-яких документів? Якщо ні, то які документи потрібні?

Переглянути

Порядок отримання приміщення БО

Яким чином благодійній організації зібрати кошти на оренду приміщення? Чи можливо отримати приміщення на конкурсній основі, якщо так, то який порядок?

Переглянути