Збір коштів на корпоративну картку БО

08 вересня 2019, 17:30 до роздiлу

Nataliia Petrenko

Доброго дня! Ми БФ-початківець) Починаємо програму по збору коштів. Виникло питання про корпоративну картку. Багато зустрічається фондів, які збирають кошти не на рахунок, а на корпоративну картку, або і туди і туди. Чи правомірно це? І як оформити корпоративну картку для БФ і потім не заплутатися в бухгалтерії? І окреме питання - збір коштів ведеться на рахунок БФ, чи треба на кожного бенефіціара відкривати окремий рахунок?

Відповідь

Вікторія Смолякова

08 вересня 2019, 17:30

Добрий день, Наталія.

Що до правомірності збору коштів на корпоративну картку - оскільки це не заборонено, отже це правомірно. Згідно п. 8.3 інструкції 492 , кошти з поточного рахунку юридичної особи не можуть бути використані за допомогою корпоративної картки для:

 

  • отримання заробітної плати, інших виплат соціального характеру;
  • розрахунків за зовнішньоторговельними договорами (контрактами);
  • здійснення іноземних інвестицій до України та інвестицій резидентів за її межами.

Також за допомогою корпоративних платіжних карток можуть фінансуватися через довірену особу:

  • представницькі витрати (офіційні прийоми, культурні програми);
  • витрати на відрядження в Україні і за кордоном (бронювання номерів у готелі, купівля квитків, оренда авто тощо);
  • господарські покупки (канцтовари, оргтехніка, меблі, бензин тощо).

Інше питання зручності та доцільності використання корпоративної картки для збору коштів. 

Особливість корпоративної картки полягає у тому, що вона є іменною — емітується на довірену особу СГД і дає такій особі можливість розпоряджатися коштами СГД, які перебувають на рахунку в банку, до якого емітована ця платіжна картка . Використовувати картку може лише особа на яку картка офомлена. Також це означає, що на всі витрати здійснені з корпоративної картки працівник, на якого вона оформлена, має складати авансові звіти.

Оформлюється корпоративна картка по заяві обслуговуючим банком до будь-якого поточного рахунку.

Щоб не заплутатися ) в бухгалтерії потрібно лише вести облік по корпоративній картці так само, повноцінно як і по іншим рахункам, як того вимагає законодавство. Тобто отримувати банківські виписки по корпоративному рахунку і розносити їх в бухгалтерській програмі. Різниця лише в тому що облік витрат по банку з корпоративної картки ведеться на субрахунку 313.

Що до останнього питання - вимоги відкривати окремий рахунок на кожного беніфіціара не існує. В даному питанні варто керуватись тим, як буде зручнише в плані управлінського обліку. Як правило, БО та БФ відкивають окремі рахунки під кожний проект або донора.

 

 

Останні запитання в цьому розділу

Збір коштів селищною радою

Селищна рада збираэ кошти з жителив на ремонт дороги.Чи може це суперечити закону?

Переглянути

Оподаткування благодійної пожертви

Підкажіть будь-ласка, – як оподатковується благодійна пожертва, що збирається представництвом міжнародного благодійного фонду в Україні. Представництво зареєстроване в Україні без статусу юридичної особи,...

Переглянути

Порядок організації публічного збору пожертв БО

Благодійна організація організувала публічний збір пожертв на подарунки до новорічних свят для дітей, які вилучені з неблагополучних сімей і перебувають у міській лікарні, де чакають подальшого розподілу (дитячі...

Переглянути

Публічний збір коштів фізичною особою шляхом продажу товару

Чи може фізична особа проводити публічний збір коштів, шляхом продажу якогось товару на користь дитячого будинку без будь-яких документів? Якщо ні, то які документи потрібні?

Переглянути

Порядок отримання приміщення БО

Яким чином благодійній організації зібрати кошти на оренду приміщення? Чи можливо отримати приміщення на конкурсній основі, якщо так, то який порядок?

Переглянути