Який повний комплект документів повинен бути у громадської організації для можливості збору коштів у скрині ?

23 червня 2016, 13:19 до роздiлу

Ірина Аврамчук

Доброго дня. Підкажіть, будь-ласка, який повний комплект документів повинен бути у громадської організаціі для можливості збору коштів у скрині. І який потім правильний процес оформлення зібраних коштів. Дякую.

Відповідь

Лариса Жигун

23 червня 2016, 13:19

Доброго дня,

Відповідно до статті 7 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», добровільний збір цільової допомоги у формі коштів або майна серед невизначеного кола осіб – це один з видів публічного збору  благодійних пожертв.

Особи, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені або на користь бенефіціарів (тобто неприбуткових організацій), діють на підставі контракту (договору) про благодійну діяльність з таким бенефіціаром або одним із його законних представників. Контракт (договір) має визначати, зокрема, цілі, місце і строк збору коштів або іншого майна, порядок їх цільового використання, обліку та звітності, а також відповідальність особи, яка здійснює публічний збір благодійних пожертв, перед бенефіціаром і благодійниками у разі порушення контракту (договору) або порядку використання таких пожертв.

Щодо подальшого документального оформлення зібраних готівкових пожертв, а також іншу корисну інформацію по даному питанню знайдете в Онлайн-посібнику Українського форуму благодійників про те, як правильно застосовувати такий інструмент збору допомоги, як благодійні скриньки.

Посилання: http://www.ufb.org.ua/poslugi/poshyrenya_informacii/vidavnicha-iniciativa.htm?id=4366

 

З повагою, 

Лариса 

Останні запитання в цьому розділу

Збір коштів селищною радою

Селищна рада збираэ кошти з жителив на ремонт дороги.Чи може це суперечити закону?

Переглянути

Оподаткування благодійної пожертви

Підкажіть будь-ласка, – як оподатковується благодійна пожертва, що збирається представництвом міжнародного благодійного фонду в Україні. Представництво зареєстроване в Україні без статусу юридичної особи,...

Переглянути

Порядок організації публічного збору пожертв БО

Благодійна організація організувала публічний збір пожертв на подарунки до новорічних свят для дітей, які вилучені з неблагополучних сімей і перебувають у міській лікарні, де чакають подальшого розподілу (дитячі...

Переглянути

Публічний збір коштів фізичною особою шляхом продажу товару

Чи може фізична особа проводити публічний збір коштів, шляхом продажу якогось товару на користь дитячого будинку без будь-яких документів? Якщо ні, то які документи потрібні?

Переглянути

Порядок отримання приміщення БО

Яким чином благодійній організації зібрати кошти на оренду приміщення? Чи можливо отримати приміщення на конкурсній основі, якщо так, то який порядок?

Переглянути