Як правильно документально оформити акцію по збору продуктів в мережі продуктових магазинів? Відображення проводки в бухгалтерському обліку.

25 травня 2018, 13:31 до роздiлу

Оксана Лісаковська

Доброго дня. Підкажить, будь ласка, як правильно документально оформити акцію по збору продуктів в мережі продуктових магазинів, відобразити надходження зібраних продуків в бухгалтерському обліку та їх списання?

Відповідь

Вікторія Смолякова

25 травня 2018, 13:31

Добрий день.

 1.    Діяльність з проведення подібних акцій повинна бути передбачена Статутом данної організації.

2.    Необхідний розпорядчий документ виконавчого органу організації (фонду) – (наказ, розпорядження  про проведення акції з зазначенням умов, строку  та відповідальних.)

3.    Первинні документи для оприбуткування товарів : накладна, акт передачі, інший документ з обов`язковим зазначенням назви, кількості, ціни та стану (якості) товару. Бажано акт прийому-передачі засвідчений комісією з залученням представника адміністрації мережі магазинів та сторонньої (незалежної) особи.

4.    Первинні документи на списання товарів з обліку : накладна, акт передачі, відомість роздачі з підписами отримувачів( в залежності від цілей ).  

5.    Звіт про проведення акції з зазначенням результатів.

              Бухгалтерський облік :

     Дт 20  Кт 48 отримані та оприбутковані за накладною  товари, продукти харчування в межах цільової благодійної допомоги

      Дт 94  Кт 20 списано на витрати роздані набувачам  під час проведення благодійної акції товари, продукти

       Дт 48  Кт 74 (71)  визнано дохід в межах понесених витрат  

Останні запитання в цьому розділу

Збір коштів селищною радою

Селищна рада збираэ кошти з жителив на ремонт дороги.Чи може це суперечити закону?

Переглянути

Оподаткування благодійної пожертви

Підкажіть будь-ласка, – як оподатковується благодійна пожертва, що збирається представництвом міжнародного благодійного фонду в Україні. Представництво зареєстроване в Україні без статусу юридичної особи,...

Переглянути

Порядок організації публічного збору пожертв БО

Благодійна організація організувала публічний збір пожертв на подарунки до новорічних свят для дітей, які вилучені з неблагополучних сімей і перебувають у міській лікарні, де чакають подальшого розподілу (дитячі...

Переглянути

Публічний збір коштів фізичною особою шляхом продажу товару

Чи може фізична особа проводити публічний збір коштів, шляхом продажу якогось товару на користь дитячого будинку без будь-яких документів? Якщо ні, то які документи потрібні?

Переглянути

Порядок отримання приміщення БО

Яким чином благодійній організації зібрати кошти на оренду приміщення? Чи можливо отримати приміщення на конкурсній основі, якщо так, то який порядок?

Переглянути