Щодо визначення КВЕДів в діяльності громадської організації

04 жовтня 2016, 12:11 до роздiлу

Лариса сенькив

Дякую за Вашу розгорнуту відповідь на питання: чи має право ГО здійснювати публічний збір благодійних пожертв ? Ви зазначили, що Громадська організація, яка здійснює публічний збір коштів в інтересах інших осіб (фізичних осіб та/або неприбуткових організацій) потребує спеціальний КВЕД 82.99 ("Надання інших допоміжних комерційних послуг н.в.і.у."). Однак, в нас виникає з цього приводу логічне питання: 1) для чого додавати КВЕд 82.99, якщо основний КВЕд 94.99 ("Діяльність інших громадських організацій, н.в.і.у.") вже містить "...збирання коштів.." ? ; 2) 82.99 передбачає надання комерційних послуг, а гром. організація не надає комерційних послуг і не має право отримувати винагороду чи компенсацію за свою діяльність по збору коштів (п. 2 ст. 1 ЗУ "Про благодійну діяльність....") ? ; 3) якщо ми додамо КВЕД 82.99 чи не скаже ДПІ, що ми надаємо комерційні послуги і тому займаємося прибутковою діяльністю, що заборонено законом для гром. об"єднань (ч. 5 ст. 1 ЗУ "Про гром. об"єднання") ?

Відповідь

Анна Зоріна, Керівник відділу загального аудиту, аудитор, ТОВ Аудиторська фірма "Аксьонова та партнери"

04 жовтня 2016, 12:11

Доброго дня!

Якщо Ваша громадська організація не є благодійною організацією (як Ви писали у першому своєму запитанні), це не передбачено статутними документами, то такий вид діяльності буде розглядатися як комерційна діяльність ГО.

Публічний збір благодійних пожертв згідно п.6 ч.1 ст.5 ЗУ Про Благодійність є одним з видів саме благодійної діяльності.

Для того, щоб робити збір пожертв Вашій громадській організації потрібно привести у відповідність установчі та реєстраційні документи.

Останні запитання в цьому розділу

Збір коштів селищною радою

Селищна рада збираэ кошти з жителив на ремонт дороги.Чи може це суперечити закону?

Переглянути

Оподаткування благодійної пожертви

Підкажіть будь-ласка, – як оподатковується благодійна пожертва, що збирається представництвом міжнародного благодійного фонду в Україні. Представництво зареєстроване в Україні без статусу юридичної особи,...

Переглянути

Порядок організації публічного збору пожертв БО

Благодійна організація організувала публічний збір пожертв на подарунки до новорічних свят для дітей, які вилучені з неблагополучних сімей і перебувають у міській лікарні, де чакають подальшого розподілу (дитячі...

Переглянути

Публічний збір коштів фізичною особою шляхом продажу товару

Чи може фізична особа проводити публічний збір коштів, шляхом продажу якогось товару на користь дитячого будинку без будь-яких документів? Якщо ні, то які документи потрібні?

Переглянути

Порядок отримання приміщення БО

Яким чином благодійній організації зібрати кошти на оренду приміщення? Чи можливо отримати приміщення на конкурсній основі, якщо так, то який порядок?

Переглянути