Сбор средств с помощью копилок

09 жовтня 2015, 14:28 до роздiлу

Григорий Воловик

Добрый день, меня зовут Григорий, я и наши общие друзья, помогаем собирать деньги на лечение 2 летнего малыша. Мы планируем провести акцию в парках Харькова по сбору денег + если получится привлечь ТВ, получили разрешение, но теперь встал вопрос как официально собирать деньги, в поисках ответа на этот вопрос, набрел на Ваш сайт. Прошу от вас помощи, подскажите пожалуйста как можно не привлекая фонды собирать деньги в "скрыньку" во время проведения акции или, например у меня в супермаркете центр раннего развития детей и я думал поставить её на видном месте в своем помещении? Спасти Серафима http://vk.com/kocholodzyan_serafim https://www.facebook.com/groups/1615731528685929 https://www.gofundme.com/saveserafim Спасибо за участие. С уважением Григорий Воловик +380631564507

Відповідь

Юлія Кірсанова, сертифікований фахівець з управління фінансами неприбуткових організацій

09 жовтня 2015, 14:28

Григорий, добрый день!

Если я правильно поняла Ваш вопрос, Вы планируете собирать деньги для спасения малыша без привлечения юридического лица- благотворительной организации.

 

Рассмотрим эту процедуру с двух сторон: оформления документов для сбора средств и налогообложение в случае, когда финансирование лечения ребенка осуществляется не через благотворительную организацию.

1.       Оформление сбора пожертвований без привлечения юридического лица.

Согласно ст. 7 «Публічний збір благодійних пожертв» Закону України про благодійну діяльність  та благодійні організації http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/5073-17

«Особи, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені або на користь інших бенефіціарів (крім благодійних організацій), діють на підставі контракту (договору) про благодійну діяльність з таким бенефіціаром або одним із його законних представників. Контракт (договір) має визначати, зокрема, цілі, місце і строк збору коштів або іншого майна, порядок їх цільового використання, обліку та звітності, а також відповідальність особи, яка здійснює публічний збір благодійних пожертв, перед бенефіціаром і благодійниками у разі порушення контракту (договору) або порядку використання таких пожертв» .

Образец Договора о благотворительной деятельности в приложении.

Полный пакет документов, который необходим для установления «скриньки» Вы можете найти в брошюре «Благодійні скринькі»,   размещенной на нашем сайте

 

2.       Налогообложение средств нецелевой благотворительной помощи , собранных на карточку физического лица.

Сбор пожертвваний в виде денежных средств и передача их на карточку получателя считается нецелевой благотворительной помощью согласно п. 170.7.3 Налогового кодекса

 

«Не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу, встановленого на 1 січня такого року»

То есть, если сумма в денежных средствах, перечисленная на личную карточку получателя превышает 1710 грн.  2015 году,  получатель обязан:

1.       Уплатить налог с доходов физ. лиц в размере 15-20% от суммы, превышающей 1710 грн.

2.       «У разі отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника - фізичної чи юридичної особи платник податку зобов'язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням її суми, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір, установлений абзацом першим підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу» (п. 170.7.3. Кодекса)

 

 

Рассмотрим эту процедуру с двух сторон: оформления документов для сбора средств и налогообложение в случае, когда финансирование лечения ребенка осуществляется не через благотворительную организацию.

3.       Оформление сбора пожертвований без привлечения юридического лица.

Согласно ст. 7 «Публічний збір благодійних пожертв» Закону України про благодійну діяльність  та благодійні організації http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/5073-17

«Особи, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені або на користь інших бенефіціарів (крім благодійних організацій), діють на підставі контракту (договору) про благодійну діяльність з таким бенефіціаром або одним із його законних представників. Контракт (договір) має визначати, зокрема, цілі, місце і строк збору коштів або іншого майна, порядок їх цільового використання, обліку та звітності, а також відповідальність особи, яка здійснює публічний збір благодійних пожертв, перед бенефіціаром і благодійниками у разі порушення контракту (договору) або порядку використання таких пожертв» .

Образец Договора о благотворительной деятельности в приложении.

Полный пакет документов, который необходим для установления «скриньки» Вы можете найти в брошюре «Благодійні скринькі»,   размещенной на нашем сайте

 

4.       Налогообложение средств нецелевой благотворительной помощи , собранных на карточку физического лица.

Сбор пожертвваний в виде денежных средств и передача их на карточку получателя считается нецелевой благотворительной помощью согласно п. 170.7.3 Налогового кодекса

 

«Не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу, встановленого на 1 січня такого року»

То есть, если сумма в денежных средствах, перечисленная на личную карточку получателя превышает 1710 грн.  2015 году,  получатель обязан:

3.       Уплатить налог с доходов физ. лиц в размере 15-20% от суммы, превышающей 1710 грн.

4.       «У разі отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника - фізичної чи юридичної особи платник податку зобов'язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням її суми, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір, установлений абзацом першим підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу» (п. 170.7.3. Кодекса)

dogovirproblag.diyalnist_1

Останні запитання в цьому розділу

Збір коштів селищною радою

Селищна рада збираэ кошти з жителив на ремонт дороги.Чи може це суперечити закону?

Переглянути

Оподаткування благодійної пожертви

Підкажіть будь-ласка, – як оподатковується благодійна пожертва, що збирається представництвом міжнародного благодійного фонду в Україні. Представництво зареєстроване в Україні без статусу юридичної особи,...

Переглянути

Порядок організації публічного збору пожертв БО

Благодійна організація організувала публічний збір пожертв на подарунки до новорічних свят для дітей, які вилучені з неблагополучних сімей і перебувають у міській лікарні, де чакають подальшого розподілу (дитячі...

Переглянути

Публічний збір коштів фізичною особою шляхом продажу товару

Чи може фізична особа проводити публічний збір коштів, шляхом продажу якогось товару на користь дитячого будинку без будь-яких документів? Якщо ні, то які документи потрібні?

Переглянути

Порядок отримання приміщення БО

Яким чином благодійній організації зібрати кошти на оренду приміщення? Чи можливо отримати приміщення на конкурсній основі, якщо так, то який порядок?

Переглянути