Реклама збору благодійних пожертв на сайті іноземної ЮО

09 вересня 2020, 13:18 до роздiлу

shal Olexandr

Доброго дня! Питання наступного характеру: чи являється публічним збором в розумінні закону про благодійність те, що іноземна юридична особа буде на своєму сайті, при продажу товарів пропонувати здійснити на рахунок благодійної організації (БО) перерахування коштів. Тобто, сама організація не збирає на своєму рахунку кошти, а тільки пропонує перерахувати на рахунок БО. Чи потрібен у такому випадку договір з БО, чи можливо потрібні ще якісь документи? Дякую.

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

09 вересня 2020, 13:18

Доброго дня!

Виходячи з контексту статей 7 і 7-1 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", оскільки в даній ситуації не йдеться про збір коштів на рахунок іноземної юридичної особи, дії такої особи, на мою думку, не підпадають під регулювання вказаних статей, не є публічним збором благодійних пожертв для такої особи і не вимагають укладення з такою особою правочинів, передбачених вказаними статтями.

Останні запитання в цьому розділу

Збір коштів селищною радою

Селищна рада збираэ кошти з жителив на ремонт дороги.Чи може це суперечити закону?

Переглянути

Оподаткування благодійної пожертви

Підкажіть будь-ласка, – як оподатковується благодійна пожертва, що збирається представництвом міжнародного благодійного фонду в Україні. Представництво зареєстроване в Україні без статусу юридичної особи,...

Переглянути

Порядок організації публічного збору пожертв БО

Благодійна організація організувала публічний збір пожертв на подарунки до новорічних свят для дітей, які вилучені з неблагополучних сімей і перебувають у міській лікарні, де чакають подальшого розподілу (дитячі...

Переглянути

Публічний збір коштів фізичною особою шляхом продажу товару

Чи може фізична особа проводити публічний збір коштів, шляхом продажу якогось товару на користь дитячого будинку без будь-яких документів? Якщо ні, то які документи потрібні?

Переглянути

Порядок отримання приміщення БО

Яким чином благодійній організації зібрати кошти на оренду приміщення? Чи можливо отримати приміщення на конкурсній основі, якщо так, то який порядок?

Переглянути