Публічний збір пожертв

15 жовтня 2015, 12:02 до роздiлу

Михаил Бондарчук

Питання 1. Доброго дня! Скажіть будь ласка, на якій підставі і чи мають взагалі законне право адміністратори ТРЦ забороняти стояти волонтерам біля входів в ТРЦ? Чи являється територія ТРЦ приватною власністю чи публічним місцем (у волонтерів весь пакет документів: нотаріально посвідчене доручення, договір із фондом, документ про реєстрацію фонду). На контакт вони добровільно йти не хочуть. Який правовий статус волонтерів біля ТРЦ і чи можуть вони спиратися на постанову № 451 Кабінету міністрів України та Закон України "Про благодійну діяльність" у відстоюванні свого права виконувати свої прямі обов"язки волонтера. Чи, можливо, існують певні законодавчо-нормативні акти, які можливо суперечать вищененаведеним і можуть створити конфліктну ситуацію в правовому полі взаємодії волонтерів з адміністрацією ТРЦ.

Питання 2. Як правильно внести в доручення адреси, цілі та термін збору пожертвувань?

Питання 3. Яким повинен буди мінімальний та максимальний строк дії доручення, виходячи з відповіді на питання 2.

Відповідь

Юлія Кірсанова, сертифікований фахівець з управління фінансами неприбуткових організацій

15 жовтня 2015, 12:02

Доброго дня!

Якщо виникле таке питання, то зрозуміло, що між власниками ТРЦ та волонтерами виник конфлікт.

Якщо я вірно зрозуміла, Вас цікавить, який орган може допомогти Вам вплинути та власників ТРЦ.

З 01.01.2013 набув чинності Закон України «Про державний земельний кадастр», відповідно до якого видання державних актів на право власності на земельну ділянку припиняється. Натомість документом, що посвідчує право власності, стало свідоцтво на право власності.

 ТРЦ для посвідчення права власності на земельну ділянку під будівлею та біля неї,  чи права користування нею, потрібно мати такі документи:

• державний акт;

• витяг про реєстрацію права на ділянку;

• свідоцтво про право власності;

• договір оренди;

Рекомендую звертатися до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядуванн, що здійснив видачу відповідного документа з метою одержання відповіді щодо встановлення права власності ТРЦ а відповідну земельну ділянку.

Якщо земельна ділянка біля ТРЦ перебуває у приватній власності  , механізмів здійснювати благодійну діяльність попри бажання власників ТРЦ я не бачу.

Якщо оформлено договір оренди- то є можливість отримати від власника відповідне рішення щодо можливості здійснювати благодійну діяльність на орендованій земельній ділянці.

Щодо довіреностей: адреси, цілі та термін збору пожертвувань має співпадати з благодійною програмою, затвердженою відповідним органом благодійної організації.

 Строк доручення також співпадає з положеннями благодійної програми щодо термінів публічного збору коштів на визначені цілі.

Останні запитання в цьому розділу

Збір коштів селищною радою

Селищна рада збираэ кошти з жителив на ремонт дороги.Чи може це суперечити закону?

Переглянути

Оподаткування благодійної пожертви

Підкажіть будь-ласка, – як оподатковується благодійна пожертва, що збирається представництвом міжнародного благодійного фонду в Україні. Представництво зареєстроване в Україні без статусу юридичної особи,...

Переглянути

Порядок організації публічного збору пожертв БО

Благодійна організація організувала публічний збір пожертв на подарунки до новорічних свят для дітей, які вилучені з неблагополучних сімей і перебувають у міській лікарні, де чакають подальшого розподілу (дитячі...

Переглянути

Публічний збір коштів фізичною особою шляхом продажу товару

Чи може фізична особа проводити публічний збір коштів, шляхом продажу якогось товару на користь дитячого будинку без будь-яких документів? Якщо ні, то які документи потрібні?

Переглянути

Порядок отримання приміщення БО

Яким чином благодійній організації зібрати кошти на оренду приміщення? Чи можливо отримати приміщення на конкурсній основі, якщо так, то який порядок?

Переглянути