Спільнокошт в Україні

05 травня 2020, 13:45 до роздiлу

Мельник Ігор

Доброго дня! Скоро два роки, як у мене виникла ідея створити інтернет проект, що популяризує українську словесність, культуру, мистецтво. Декілька разів я за цей час створював версії такого сайту, намагався його просувати в пошукових системах, заповнити контентом. Проте нічого путнього у мене з цього не вийшло. Аналізуючи події, спілкуючись із знайомими я прийшов до висновку, що всієї роботи самотужки мені не переробити. потрібні послуги спеціалістів, обладнання а це вимагатиме неабияких коштів. На сьогодні фінансова ситуація у мене така, що заледве вистачає оплачувати хостинг та інтернет. То ж і прийшла думка про те, що дуже доречними були б у цьому випадку благодійні кошти. Але поверхнево вивчивши цю сферу я зрозумів що і тут не все так просто. Ось і звертаюся до вас із проханням надати мені консультацію про те як оптимально було б поступити в такій ситуації?

Відповідь

Поліна Нюхіна

05 травня 2020, 13:45

Добрий день.

Питання, поставлене вами відноситься до публічного збору благодійних пожертв або ще це називається спільнокошт (краудфандінг) - механізм колективного фінансування, коли проекти підтримують громадяни, яким важливе втілення цього проекту.

Однак, краудфандингові платформи в Україні (наприклад, https://biggggidea.com/) доступні тільки юридичним особам, вони не працюють з приватними особами та приватними рахунками.

Це пов'язано з тим, що публічний збір благодійних пожертв завжди вимагає звітності, яку не має юридичних підстав вимагати від приватної особи. Благодійні кошти, які зібрано на приватний рахунок, в юридичному сенсі вважаються приватними, і можуть бути використані не за цільовим призначенням недобросовісними збирачами. Тільки доступна і публічна звітність - це ознака цільового та прозорого використання благодійних коштів. 

Також не слід забувати, що благодійна допомога, яка надішла на приватний рахунок, підлягає оподаткуванню та самостійному декларуванню такою особою раз на рік, у той час як благодійні організації звільнені від податку на прибуток

Останні запитання в цьому розділу

Збір коштів селищною радою

Селищна рада збираэ кошти з жителив на ремонт дороги.Чи може це суперечити закону?

Переглянути

Оподаткування благодійної пожертви

Підкажіть будь-ласка, – як оподатковується благодійна пожертва, що збирається представництвом міжнародного благодійного фонду в Україні. Представництво зареєстроване в Україні без статусу юридичної особи,...

Переглянути

Порядок організації публічного збору пожертв БО

Благодійна організація організувала публічний збір пожертв на подарунки до новорічних свят для дітей, які вилучені з неблагополучних сімей і перебувають у міській лікарні, де чакають подальшого розподілу (дитячі...

Переглянути

Публічний збір коштів фізичною особою шляхом продажу товару

Чи може фізична особа проводити публічний збір коштів, шляхом продажу якогось товару на користь дитячого будинку без будь-яких документів? Якщо ні, то які документи потрібні?

Переглянути

Порядок отримання приміщення БО

Яким чином благодійній організації зібрати кошти на оренду приміщення? Чи можливо отримати приміщення на конкурсній основі, якщо так, то який порядок?

Переглянути