Публічний збір благодійних пожертв керівництвом ГО

06 листопада 2020, 18:21 до роздiлу

Ніпрун Наталія

Доброго дня! Я є членом Громадської організації. В цьому році ми виграли проєкт на встановлення дитячих майданчиків в нашому населеному пункті. Обов'язковою умовою є співфінансування. Ми вірішили зібрати ці кошти за допомогою "скриньок", бо іншого джерела доходу не маємо, так як являємося неприбутковою організацією. Як правильно оформити цю подію документально? І чи має право голова ГО та її члени займатися такими зборами? Дякую.

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

06 листопада 2020, 18:21

Доброго дня!

Добровільний збір цільової допомоги у формі коштів або майна серед невизначеного кола осіб – це один з видів публічного збору  благодійних пожертв.

Публічний збір благодійних пожертв проводиться згідно вимог ст. 7 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації".

Згідно вказаної статті особи, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені або на користь бенефіціарів, які не є благодійними організаціями, діють на підставі контракту (договору) про благодійну діяльність з таким бенефіціаром або одним із його законних представників. Контракт (договір) має визначати, зокрема, цілі, місце і строк збору коштів або іншого майна, порядок їх цільового використання, обліку та звітності, а також відповідальність особи, яка здійснює публічний збір благодійних пожертв, перед бенефіціаром і благодійниками у разі порушення контракту (договору) або порядку використання таких пожертв.

Акція по збору коштів у скриньки може бути затверджена наказом керівника громадської організації з визначенням необхідних заходів, відповідальних осіб тощо. По результатах акції рекомендується підготувати звіт відповідальних осіб. Вилучення коштів рекомендується оформлювати комісійно актом з наступним покладенням коштів на рахунок ГО у банку або оприбуткуванням готівки у касу ГО. 

Більш детальну корисну інформацію по даному питанню знайдете в Онлайн-посібнику Українського форуму благодійників про те, як правильно застосовувати такий інструмент збору допомоги, як благодійні скриньки за посиланням: http://www.ufb.org.ua/uploads/metodichka(3).pdf

Останні запитання в цьому розділу

Збір коштів селищною радою

Селищна рада збираэ кошти з жителив на ремонт дороги.Чи може це суперечити закону?

Переглянути

Оподаткування благодійної пожертви

Підкажіть будь-ласка, – як оподатковується благодійна пожертва, що збирається представництвом міжнародного благодійного фонду в Україні. Представництво зареєстроване в Україні без статусу юридичної особи,...

Переглянути

Порядок організації публічного збору пожертв БО

Благодійна організація організувала публічний збір пожертв на подарунки до новорічних свят для дітей, які вилучені з неблагополучних сімей і перебувають у міській лікарні, де чакають подальшого розподілу (дитячі...

Переглянути

Публічний збір коштів фізичною особою шляхом продажу товару

Чи може фізична особа проводити публічний збір коштів, шляхом продажу якогось товару на користь дитячого будинку без будь-яких документів? Якщо ні, то які документи потрібні?

Переглянути

Порядок отримання приміщення БО

Яким чином благодійній організації зібрати кошти на оренду приміщення? Чи можливо отримати приміщення на конкурсній основі, якщо так, то який порядок?

Переглянути