Право підпису на документах, необхідних для публічного збору благодійних пожертв.

07 червня 2017, 12:04 до роздiлу

Julia Yamlikhanova

Добрый день! Вопрос по публичному сбору. Фонд не имеет штатных единиц, даже директора. Глава Фонда выполняет функционал руководителя на добровольных началах. При публичном сборе, кто будет подписывать кассовую документацию. А именно Акт прийома сбора благотворительных пожертвований. ПКО, РКО. Оформление данных документов требует подписи бухгалтера и кассира. Это трудовые единицы. Оставив без подписи такие документы могут считаться неправильно оформленными. Как выйти из ситуации?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

07 червня 2017, 12:04

Доброго дня!

Згідно п. 5 Порядку здійснення публічного збору благодійних пожертв для забезпечення бойової, мобілізаційної готовності, боєздатності та функціонування Збройних Сил України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.2015 р. № 451, встановлено наступний порядок розкриття скриньок з пожертвуваннями.

Розкриття скриньок здійснюється в службовому приміщенні благодійної організації комісією, склад якої затверджується керівником благодійної організації.

До складу такої комісії можуть включатися представники громадських об’єднань (за згодою).

За результатами розкриття скриньки комісією складається акт, в якому відображається інформація щодо суми зібраних благодійних пожертв готівкою.

Після складення акта готівка обліковується і здається в касу благодійної організації та/або зараховується на банківський рахунок благодійної організації.

Таким чином, даний нормативно-правовий акт вважає за можливе негайне зарахування коштів на банківський рахунок без оформлення касових документів. Оскільки це єдиний нормативно-правовий акт в Україні, що регулює питання розкриття скриньок, вважаю можливим його застосування за аналогією. Рекомендую звернутись до Вашого банку за консультацією.

Також в даній ситуації можливим є застосування механізмів, передбачених чч. 2 і 3 ст. 7 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", які передбачають публічний збір пожертв іншими ніж благодійна організація особами за довіреністю чи контрактом. Такі особи, після розкриття скриньок, можуть перераховувати кошти благодійній організації в безготівковому порядку.

Останні запитання в цьому розділу

Збір коштів селищною радою

Селищна рада збираэ кошти з жителив на ремонт дороги.Чи може це суперечити закону?

Переглянути

Оподаткування благодійної пожертви

Підкажіть будь-ласка, – як оподатковується благодійна пожертва, що збирається представництвом міжнародного благодійного фонду в Україні. Представництво зареєстроване в Україні без статусу юридичної особи,...

Переглянути

Порядок організації публічного збору пожертв БО

Благодійна організація організувала публічний збір пожертв на подарунки до новорічних свят для дітей, які вилучені з неблагополучних сімей і перебувають у міській лікарні, де чакають подальшого розподілу (дитячі...

Переглянути

Публічний збір коштів фізичною особою шляхом продажу товару

Чи може фізична особа проводити публічний збір коштів, шляхом продажу якогось товару на користь дитячого будинку без будь-яких документів? Якщо ні, то які документи потрібні?

Переглянути

Порядок отримання приміщення БО

Яким чином благодійній організації зібрати кошти на оренду приміщення? Чи можливо отримати приміщення на конкурсній основі, якщо так, то який порядок?

Переглянути