Порядок збору коштів за допомогою скриньок

15 листопада 2015, 12:56 до роздiлу

Елена Верхулевська

Доброго дня! я вчора задавала запитання стосовно збору скриньок. У Вашій базі питань є відповідь, що збором коштів для фонду можуть займатись лише ФОП. Але у нас нема фонду, ми хочемо допомогти одній людині, це індивідуальний випадок. Чи буде для 1 конкретної людини виставлення скриньки в магазині порушенням законодавства? Дякую.

Відповідь

Юлія Кірсанова, сертифікований фахівець з управління фінансами неприбуткових організацій

15 листопада 2015, 12:56

Доброго дня!

Напевно, Ви  не дуже добре зрозуміли попередню відповідь, але я не чітко відповіла.

На користь Фонду збором публічних пожертв  можуть займатись:

-          Фізичні особи від імені Фонду ( штатні працівники, члени керівних органів) на підставі нотаріально засвідченої довіреності (п.2 ст.7 Закону про благодійну діяльність та благодійні організації);

-          Юридичні особи,  фізичні особи, у т.ч ФОП на користь Фонду на підставі контракту (договору) про благодійну діяльність (п.3 ст.7 Закону про благодійну діяльність та благодійні організації)

 

 

Закон про благодійну діяльність та благодійні організації передбачає можливість збору коштів на користь інших ніж благодійні організації, бенефіціарів. В такому випаду треба оформити контракт (договір) про благодійну діяльність з таким бенефіціаром або одним із його законних представників (п.4 ст.7 Закону про благодійну діяльність та благодійні організації).

Для публічного збору коштів без допомоги юридичної особи (Фонду) на користь фізичної особи Вам треба:

1)      Встановити скриньку за погодженням із власником (орендарем) приміщення магазину;

2)      Оформити Договір (контракт) про благодійну діяльність з бенефіціаром (кінцевим отримувачем) коштів.

Контракт (договір) має визначати, зокрема, цілі, місце і строк збору коштів або іншого майна, порядок їх цільового використання, обліку та звітності, а також відповідальність особи, яка здійснює публічний збір благодійних пожертв, перед бенефіціаром і благодійниками у разі порушення контракту (договору) або порядку використання таких пожертв.

 

Зібрані кошти мать статус нецільової благодійної допомоги , оскільки надаються не через благодійні організації,  заклади охорони здоров’я та інші визначені п. 170.7.4. ПКУ юридичні особи.   

Для бенефіціра  (кінцевого отримувача) не включається до оподатковуваного доходу:

сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, встановленого на 1 січня такого року (в 2015р.-1710грн.) (п. 170.7.3.)

У разі отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника - фізичної чи юридичної особи платник податку зобов'язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням її суми, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір (1710 грн. в 2015р.)

Коментарі

Елена Верхулевська

15 листопада 2015, 13:05
Дякую Вам дуже!

Останні запитання в цьому розділу

Збір коштів селищною радою

Селищна рада збираэ кошти з жителив на ремонт дороги.Чи може це суперечити закону?

Переглянути

Оподаткування благодійної пожертви

Підкажіть будь-ласка, – як оподатковується благодійна пожертва, що збирається представництвом міжнародного благодійного фонду в Україні. Представництво зареєстроване в Україні без статусу юридичної особи,...

Переглянути

Порядок організації публічного збору пожертв БО

Благодійна організація організувала публічний збір пожертв на подарунки до новорічних свят для дітей, які вилучені з неблагополучних сімей і перебувають у міській лікарні, де чакають подальшого розподілу (дитячі...

Переглянути

Публічний збір коштів фізичною особою шляхом продажу товару

Чи може фізична особа проводити публічний збір коштів, шляхом продажу якогось товару на користь дитячого будинку без будь-яких документів? Якщо ні, то які документи потрібні?

Переглянути

Порядок отримання приміщення БО

Яким чином благодійній організації зібрати кошти на оренду приміщення? Чи можливо отримати приміщення на конкурсній основі, якщо так, то який порядок?

Переглянути