Порядок збору коштів за допомогою благодійних скриньок

16 листопада 2015, 13:38 до роздiлу

Елена Верхулевська

Доброго дня! Моя знайома, вирішивши допомогти у біді земляку (пошкодження шкіри в результаті пожежі), попросила дозволу в магазині залишити благодійну скриньку для збору коштів. Їй відмовили, сказавши, що для цього потрібна ліцензія. Праві пацівники магазину? Є якийсь нормативний акт, що регулює благодійний збір коштів у скриньках? Є документ, де вказано, що ніяких дозволів не треба? Підкажіть, будь ласка, способи допомоги. Дякую. М. Семенівка, Чернігівська область.

Відповідь

Юлія Кірсанова, сертифікований фахівець з управління фінансами неприбуткових організацій

16 листопада 2015, 13:38

Доброго дня.

Дякую за запитання.

Єдиний нормативний акт, що  регулює публічний збір коштів (встановлення скриньок) –Закон «Про благодійну діяльність  та благодійні організації»(далі- Закон)  http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/5073-17   Ніякої ліцензії на встановлення благодійної скриньки  Закон не вимагає.

П. 4 ст. 7 Закону передбачає збір коштів особами, крім благодійних організацій:

«Особи, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені або на користь інших бенефіціарів (крім благодійних організацій), діють на підставі контракту (договору) про благодійну діяльність з таким бенефіціаром або одним із його законних представників. Контракт (договір) має визначати, зокрема, цілі, місце і строк збору коштів або іншого майна, порядок їх цільового використання, обліку та звітності, а також відповідальність особи, яка здійснює публічний збір благодійних пожертв, перед бенефіціаром і благодійниками у разі порушення контракту (договору) або порядку використання таких пожертв»

В розмові з власниками магазину треба спиратися на цей пункт Закону.

Заздалегідь  з кінцевим отримувачем має бути укладений контракт  про благодійну діяльність, який те ж треба докласти до розмови.

Зібрані кошти мать статус нецільової благодійної допомоги , оскільки надаються не через благодійні організації,  заклади охорони здоров’я та інші визначені п. 170.7.4. ПКУ юридичні особи.   

Для бенефіціра  (кінцевого отримувача) не включається до оподатковуваного доходу:

сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, встановленого на 1 січня такого року (в 2015р.-1710грн.) (п. 170.7.3.)

У разі отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника - фізичної чи юридичної особи платник податку зобов'язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням її суми, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір (1710 грн.)

Останні запитання в цьому розділу

Збір коштів селищною радою

Селищна рада збираэ кошти з жителив на ремонт дороги.Чи може це суперечити закону?

Переглянути

Оподаткування благодійної пожертви

Підкажіть будь-ласка, – як оподатковується благодійна пожертва, що збирається представництвом міжнародного благодійного фонду в Україні. Представництво зареєстроване в Україні без статусу юридичної особи,...

Переглянути

Порядок організації публічного збору пожертв БО

Благодійна організація організувала публічний збір пожертв на подарунки до новорічних свят для дітей, які вилучені з неблагополучних сімей і перебувають у міській лікарні, де чакають подальшого розподілу (дитячі...

Переглянути

Публічний збір коштів фізичною особою шляхом продажу товару

Чи може фізична особа проводити публічний збір коштів, шляхом продажу якогось товару на користь дитячого будинку без будь-яких документів? Якщо ні, то які документи потрібні?

Переглянути

Порядок отримання приміщення БО

Яким чином благодійній організації зібрати кошти на оренду приміщення? Чи можливо отримати приміщення на конкурсній основі, якщо так, то який порядок?

Переглянути