Порядок збору коштів шляхом краудфандінгу ГО

15 квітня 2021, 14:55 до роздiлу

Oksana Tjupa

Доброго дня! хочемо збирати кошти шляхом краудфандінгу у себе на сайті. Зтикнулись з питаннями: 1. чи потрібно мати касовий апарат, щоб генерувати квитанції про отримані кошти? Ми - громадська організація зі статусом неприбутковості. 2. Зважаючи на те, що ми є громадськая організація, але стутут дозволяє збирати кошти на статутні цілі, то чи не треба нам шукати благодійну організацію для збору коштів для себе? будемо вдячні за відповіді!!

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

15 квітня 2021, 14:55

Доброго дня!

1. Згідно ст.ст. 3 і 4 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" застосування реєстраторів розрахункових операцій (касових апаратів) є обов'язковим для суб'єктів господарювання, що здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, банків та небанківських фінансових установ, що здійснюють операції з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, небанківських фінансових установ, а також суб’єктів господарювання, які здійснюють ці операції на підставі агентських угод з банками.

Остільки, оскільки йдеться про публічний збір благодійних пожертв та безготівкове перерахування коштів, вважаю застосування касового апарату непотрібним.

2. Оскільки згідно ст. 1 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" будь-яка неприбуткова організація, в т.ч. громадська, може бути бенефіціаром благодійної допомоги будь-якого благодійника, вважаю, що громадська організація може здійснювати такий збір сама.

Останні запитання в цьому розділу

Збір коштів селищною радою

Селищна рада збираэ кошти з жителив на ремонт дороги.Чи може це суперечити закону?

Переглянути

Оподаткування благодійної пожертви

Підкажіть будь-ласка, – як оподатковується благодійна пожертва, що збирається представництвом міжнародного благодійного фонду в Україні. Представництво зареєстроване в Україні без статусу юридичної особи,...

Переглянути

Порядок організації публічного збору пожертв БО

Благодійна організація організувала публічний збір пожертв на подарунки до новорічних свят для дітей, які вилучені з неблагополучних сімей і перебувають у міській лікарні, де чакають подальшого розподілу (дитячі...

Переглянути

Публічний збір коштів фізичною особою шляхом продажу товару

Чи може фізична особа проводити публічний збір коштів, шляхом продажу якогось товару на користь дитячого будинку без будь-яких документів? Якщо ні, то які документи потрібні?

Переглянути

Порядок отримання приміщення БО

Яким чином благодійній організації зібрати кошти на оренду приміщення? Чи можливо отримати приміщення на конкурсній основі, якщо так, то який порядок?

Переглянути