Порядок збору благодійних пожертв

26 жовтня 2015, 19:12 до роздiлу

Andriy G

Чи може ФОП чи СПД виконувати роботу по збору коштів для БФ? І чи може бути це признаком шахрайства? 

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

26 жовтня 2015, 19:12

Такі послуги не зможе надавати ФОП 1, 2 чи 4 груп (п. 291.4 Податкового кодексу України).

Відносно ФОП 3 групи (особливо якщо відповідний договір про благодійну діяльність з елементами договору доручення передбачатиме винагороду за такі послуги), на мою думку, існує великий ризик розглядання таких послуг контролюючим органом як фінансового посередництва (заборонений для платників єдиного податку вид діяльності згідно п. 291.5.1 Податкового кодексу України, див. також визначення в ст. 333 Господарського кодексу України) з відповідними наслідками у вигляді оподаткування отриманих коштів (п. 293.4 Податкового кодексу України) та переходу ФОП на іншу систему оподаткування (п. 298.2.3 Податкового кодексу України), та/або навіть фінансових послуг (надання яких згідно Закону України "Про фінансові послуги" вимагає принаймні отримання відповідної ліцензії). Останнє також актуально і для ФОП на загальній системі оподаткування.

Щодо ознак шахрайства, згідно ст. 190 Кримінального кодексу України конститутивними ознаками шахрайства є отримання коштів шляхом обману або зловживання довірою, наприклад шляхом фіктивного представництва. Наявність вказаних ознак доводиться у відповідному процесуальному порядку.

Останні запитання в цьому розділу

Збір коштів селищною радою

Селищна рада збираэ кошти з жителив на ремонт дороги.Чи може це суперечити закону?

Переглянути

Оподаткування благодійної пожертви

Підкажіть будь-ласка, – як оподатковується благодійна пожертва, що збирається представництвом міжнародного благодійного фонду в Україні. Представництво зареєстроване в Україні без статусу юридичної особи,...

Переглянути

Порядок організації публічного збору пожертв БО

Благодійна організація організувала публічний збір пожертв на подарунки до новорічних свят для дітей, які вилучені з неблагополучних сімей і перебувають у міській лікарні, де чакають подальшого розподілу (дитячі...

Переглянути

Публічний збір коштів фізичною особою шляхом продажу товару

Чи може фізична особа проводити публічний збір коштів, шляхом продажу якогось товару на користь дитячого будинку без будь-яких документів? Якщо ні, то які документи потрібні?

Переглянути

Порядок отримання приміщення БО

Яким чином благодійній організації зібрати кошти на оренду приміщення? Чи можливо отримати приміщення на конкурсній основі, якщо так, то який порядок?

Переглянути