Порядок отримання приміщення БО

17 червня 2021, 17:29 до роздiлу

Струць Тетяна

Яким чином благодійній організації зібрати кошти на оренду приміщення? Чи можливо отримати приміщення на конкурсній основі, якщо так, то який порядок?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

17 червня 2021, 17:29

Доброго дня!

Благодійна організація може збирати кошти шляхом публічного збору благодійних пожертв (згідно ст. 7 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації"), наприклад шляхом розміщення відповідної публічної оферти та необхідних платіжних інструментів на сайті організації, або включення відповідних витрат у договори з донорами.

На конкурсній основі (шляхом проведення аукціону в електронній торговій системі) договори оренди можна укладати згідно вимог Закону України "Про оренду державного та комунального майна" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/157-20?find=1&text=некомерційн#Text). Порядок укладення таких договорів визначено Порядком передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 № 483 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/483-2020-п#n36).

При цьому звертаю увагу, що організації, перелічені в ст. 15 вказаного закону, можуть укладати договори оренди без процедури аукціону. На жаль, благодійні організації можуть претендувати за вказаною нормою лише на короткострокову оренду для проведення відповідних заходів.

Останні запитання в цьому розділу

Збір коштів селищною радою

Селищна рада збираэ кошти з жителив на ремонт дороги.Чи може це суперечити закону?

Переглянути

Оподаткування благодійної пожертви

Підкажіть будь-ласка, – як оподатковується благодійна пожертва, що збирається представництвом міжнародного благодійного фонду в Україні. Представництво зареєстроване в Україні без статусу юридичної особи,...

Переглянути

Порядок організації публічного збору пожертв БО

Благодійна організація організувала публічний збір пожертв на подарунки до новорічних свят для дітей, які вилучені з неблагополучних сімей і перебувають у міській лікарні, де чакають подальшого розподілу (дитячі...

Переглянути

Публічний збір коштів фізичною особою шляхом продажу товару

Чи може фізична особа проводити публічний збір коштів, шляхом продажу якогось товару на користь дитячого будинку без будь-яких документів? Якщо ні, то які документи потрібні?

Переглянути

Порядок збору коштів шляхом краудфандінгу ГО

Доброго дня! хочемо збирати кошти шляхом краудфандінгу у себе на сайті. Зтикнулись з питаннями: 1. чи потрібно мати касовий апарат, щоб генерувати квитанції про отримані кошти? Ми - громадська організація зі статусом...

Переглянути