Порядок організації публічного збору пожертв БО

29 грудня 2021, 17:13 до роздiлу

Курцева Олена

Благодійна організація організувала публічний збір пожертв на подарунки до новорічних свят для дітей, які вилучені з неблагополучних сімей і перебувають у міській лікарні, де чакають подальшого розподілу (дитячі будинки чи всиновлення). Організація сама придбає подарунки (кожен вартістю до 3000 грн) і передає дітям, і тут виникає 2 питання: 1) хто повинен писати лист-прохання до БО, якщо фактично батьки вже не мають батьківських прав, чи може написати цей лист лікарня, де утримуються діти? 2) чи не виникає зобов'язання сплатити 19,5 % податку, якщо на кожну дитину припадає до 3000 грн? Дякуємо за відповідь!

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

29 грудня 2021, 17:13

Добрий день!

Таких дітей можна вважати дітьми позбавленими батьківського піклування згідно ст. 1 Закону "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування". Згідно ст. 245 Сімейного кодексу "якщо дитина постійно проживає у закладі охорони здоров'я, навчальному або іншому дитячому закладі, функції опікуна та піклувальника щодо неї покладаються на адміністрацію цих закладів".

Таким чином, вважаю, що лист до БО може бути написаний адміністрацією закладу охорони здоров'я.

Щодо ПДФО та ВС, від них звільняються дарунки вартістю до 25% мінімальної зарплати на 1 січня поточного року (тобто це 1500 грн. у 2021 р. та 1625 грн. у 2022 р.) згідно пп. 165.1.39 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу. В той же час згідно пп. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 Податкового кодексу від ПДФО та ВС звільняється нецільова благодійна допомога вартістю до 3180 грн. (на 2021 р.). Таким чином, якщо при персоніфікованій роздачі відповідну благодійну допомогу оформити як нецільову (згідно внутрішніх документів БО та документів про надання благодійної допомоги), то вона може бути звільнена від ПДФО та ВС. В разі неперсоніфікованої роздачі також не виникатиме зобов'язань з ПДФО та ВС.

Останні запитання в цьому розділу

Збір коштів селищною радою

Селищна рада збираэ кошти з жителив на ремонт дороги.Чи може це суперечити закону?

Переглянути

Оподаткування благодійної пожертви

Підкажіть будь-ласка, – як оподатковується благодійна пожертва, що збирається представництвом міжнародного благодійного фонду в Україні. Представництво зареєстроване в Україні без статусу юридичної особи,...

Переглянути

Публічний збір коштів фізичною особою шляхом продажу товару

Чи може фізична особа проводити публічний збір коштів, шляхом продажу якогось товару на користь дитячого будинку без будь-яких документів? Якщо ні, то які документи потрібні?

Переглянути

Порядок отримання приміщення БО

Яким чином благодійній організації зібрати кошти на оренду приміщення? Чи можливо отримати приміщення на конкурсній основі, якщо так, то який порядок?

Переглянути

Порядок збору коштів шляхом краудфандінгу ГО

Доброго дня! хочемо збирати кошти шляхом краудфандінгу у себе на сайті. Зтикнулись з питаннями: 1. чи потрібно мати касовий апарат, щоб генерувати квитанції про отримані кошти? Ми - громадська організація зі статусом...

Переглянути